Wpis z mikrobloga

Tak sobie szukałem wypowiedzi Olgi Tokarczuk na temat wojny na Ukrainie. Niby znalazłem pełną oburzenia wypowiedź, że atak na Ukrainę to atak na Europę i informację, że jej fundacja udostępniła pokoje dla uchodźców z Ukrainy, ale (albo słabo mi idzie szukanie, albo po prostu tego nie ma) nie znalazłem ani słowa pochwały dla polskiego społeczeństwa za czynną i prężną pomoc dla uchodźców (jak ktoś ma linka to niech rzuci, bo w sumie tylko artykuły przejrzałem, bez wywiadów w formie wideo). Jeśli brak komentarza do tego jest prawdą to wcale mi nie żal pisarki za hejt na nią. Rozdrapywać stare rany w imię prawdy umie świetnie bo poświęciła temu 1000-stronicową książkę, a gdzie pochwały dla Polaków za to co robią teraz? Czy za kilkadziesiąt lat drugie wcielenie Tokarczuk będzie pisało książkę o januszach i patologii 500+ hejtującej przyjmowanie i wsparcie uchodźców z Ukrainy w imię prawdy i obalając widealizowany obraz tych czasów? Pożyjemy, zobaczymy. Jako osoba, która zmagała się z falą krytyki ze strony "patriotycznych" środowisk powinna w tym momencie pokazać swoją niejednostronność w imię prostej zasady "dobre chwal, złe potępiaj". A tu cisza. Moim zdaniem to jak skrupulatnie chciała pokazać polskie historyczne potknięcia powinno być zrównoważone z równie zapalczywym chwaleniem Polaków, gdy im się faktycznie to należy. A jakoś tego nie widzę.
Zastanawia mnie tutaj jeszcze jedna rzecz: ilu wykopków "biło się w pierś" przyznając jej rację, a teraz głośno krzyczy, że na rozmowę o banderyzmie będzie czas, po co o tym gadać itp.


#polska #tokarczuk #ukraina #rosja
Pobierz LubieChleb - Tak sobie szukałem wypowiedzi Olgi Tokarczuk na temat wojny na Ukrainie....
źródło: comment_1648965802euIUqvDItMGnxyr1oO8X6u.jpg
  • 53
@niezdiagnozowany: skoro otwarcie mówi o plamach na honorze Polaków dziesięciolecia temu to czemu tak prężnie nie mówi o ich dobrych czynach?

@niezdiagnozowany jaką #!$%@? ideologię? Zadaje pytania i się zastanawiam. W kilku tekstach? A czemu w kilku tekstach/wywiadach potrafiła krytykować, ale jak trzeba pochwalić to już nie.
Z resztą powiedziałem "pożyjemy, zobaczymy". Może się jeszcze odniesie, ale jeśli tego nigdy nie zrobi to będzie to w mojej opinii nie w porządku.
Pobierz LubieChleb - @niezdiagnozowany: skoro otwarcie mówi o plamach na honorze Polaków dzie...
źródło: comment_16489668433ImX6LNnyRFH1jnERLungU.jpg
@szurszur: Jakie "my"? Czy wasze wykopowe sprane teoriami spiskowymi mózgi muszą podpowiadać wam, że zawsze są jacyś "oni"? #!$%@? dzbanie to moja indywidualna opinia. I to jest krytyka a nie nagonka. Ja #!$%@? krytykuj Ukrainę - onucą, krytykuj Konfederację - lewak, krytykuj Tokarczuk - prawak i pisuch. A żadnej nagonce z fejkiem nie wiem, bo zwykle omijam waszą lewacko prawacką wojenkę błaźnie
Skad to wiesz? Przecież nie ona dodaje teksty na portale.

Czy kazdy polityk pochwalił Polaków za przyjmowanie Ukraińców? Czy to oznacza automatycznie, że nie pochwala?

@szurszur: nie każdy polityk grał sprawiedliwego i bijąc się w pierś przyznawał do błędów, czym była w efekcie jej książka. To niejako wymusza na niej równie aktywne komentowanie tego, gdy Polacy robią coś dobrego. A jest coś cicho. A wracając do polityków - wkraczając do polityki
@szurszur: Skoro zadała sobie trudu by krytykować, to jak trzeba niech chwali - to się nazywa sprawiedliwość wykopku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, czy chwaliła czy nie, bo w mediach cisza i nikt mi linków nie wrzucił jak do tej pory tak jak prosiłem, więc chyba mogę uznać, że nie chwaliła ()
Tak samo ty nie masz dowodów, że chwaliła, więc twoja