Wpis z mikrobloga

Mireczki, co sądzicie o zapakowaniu się teraz w akcje firm rolniczych czy od produkcji syntetycznego mięsa (np. słynny Beyond Meat)? Jeśli ma być ten kryzys żywnościowy na jesieni, to byłby to teraz idealny moment na taki longterm. Z drugiej strony zastanawiam się, czy jeśli nie nadejdzie też ta cała recesja i kryzys gospodarczy, albo Putin znowu czegoś nie #!$%@?, to te akcje pomimo dużych obrotów firm i tak będą lecieć na pysk, bo cała giełda będzie lecieć na pysk. Jakie jest wasze zdanie?
#gielda #bynd #inwestycje
  • 11
@enten: beyond meatem i pochodnymi zajarałem się na początku ich emisji, spodziewałem się boomu, ale ciągle cisza. Produkt jest za drogi, żeby się przebił do powszechnego użytku, a spółki muszą zwiększyć obrót, żeby to chciało regularnie rosnąć. Ja na ten moment jeszcze podchodzę negatywnie.
@Satanistic: No właśnie to jest jeszcze na plus, że sentyment jest mocno negatywny. Cena jest niska, pytanie tylko czy nie może być jeszcze niższa i czy jakiś konflikt nie spowoduje, że ogólnie cała giełda dostanie gratis -30% niezależnie od rokowań.
Kiedyś też tak inwestowałem, że kupowałem przehypowane IPO, bo projekt wydawał mi się ciekawy. Nigdy na tym dobrze nie wyszedłem. Kupuje się jak jest cicho i tanio, a sprzedaje w momencie
@Satanistic: Ok, już doczytałem.

Using heating, cooling, and pressure, we create the fibrous texture of meat from plant-based proteins. Then, we mix in fats, minerals, fruit and vegetable-based colors, natural flavors, and carbohydrates to replicate the appearance, juiciness, and flavor of meat.


Czyli do stworzenia tego mięsa wykorzystują plony roślinne. Zwykły półprodukt, który niepotrzebnie marnuje energię na wyłuskanie białka z czegoś z czego możnaby to białko pozyskać jedząć bezpośrednio tą np.
@enten: Jeśli zakładasz,że urosną ceny surowców rolnych to są ETFy na koszyk surowcow lub pojedyncze surowce bez dzwigni. Niestety ciężko coś doradzić, bo duża część ruchu już nastąpiła.
Niestety ciężko coś doradzić, bo duża część ruchu już nastąpiła.


@Trader2137: No właśnie to jest tak, że to co teraz urosło to kontrakty terminowe na żywność. Ceny żywności w sklepach jeszcze się trzymają. No ale są zapasy. Jak zapasy się skończą trzeba będzie kombinować. Wtedy właśnie zakładam, że firmy zajmujące się jakąś uprawą roli, farmami hydroponicznymi czy synetetycznym mięsem mogą zacząć się opłacać i przynosić duże obroty i zyski. A duże
@enten: Ja kupilem w piatek przed zamknieciem notowan longi na pszenice. Cena spadla bardzo mocno od gorki a wiedzac, ze Ukraina i Rosja to jedni z glownych producentow a do tego Ukraina i Bialorus produkuja na potege nawozy ktorych teraz cena jest kilka razy wieksza niz rok temu jest bardzo duza szansa, ze inwestycja sie powiedzie.