Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 134
Niektorzy pytali jak na miejscu. Jestem we #wlochy i sprawa wygląda tak, że nie potrzeba super green pass już żeby jechać komunikacja, ani żeby zjeść, ale uwaga - na zewnątrz xD żeby jeść w środku musisz pokazać. Nie pokazuje się też certyfikatu podczas wchodzenia do zwiedzania czegoś. Poza tym nadal maski w zamkniętych pomieszczeniach są obowiązkowe. Znikają od 1 mają. #podroze

Zdjęcie dla atencji
Pobierz Konkol - Niektorzy pytali jak na miejscu. Jestem we #wlochy i sprawa wygląda tak, że ...
źródło: comment_1648847325yjL6hVsiCElSxKTvYh58Sj.jpg
  • 57
@Konkol: tak zapytam czy we Włoszech obowiązują zwykłe maski szmacianki czy FFP2?
Ktoś wie w jakich maskach się leci jeśli wylot z kraju gdzie jest wymóg masek FFP2 (Austria) do kraju gdzie używa się zwykłych masek lub wcale (Polska)?
@yale: FFP2 obowiązują. Ogólnie leć sobie w medycznej, bo jednak lepiej oddychać, ale miej przy sobie tą FFP2 i jak cię upomną to powiesz scusate i zmienić na FFP2, niektórzy włosi chodzili w medycznych i nikt im nic nie mówił
@Konkol: Orientuje się ktoś jak z tymi testami jest? Mam nieważne szczepienie, chce lecieć na teście i nie wiem czy się decydować. Ktoś pisał tutaj, że w tamtą stronę i spowrotem sprawdzają testy, kiedy ja mam zamiar zrobić go tylko wtedy, kiedy będę leciał do Włoch.
@Remax166: Spowrotem możesz zrobić test w wybranych aptekach za 15 Euro, potwierdzenie wyniku dostajesz na maila w pdfie. Ściągnij apkę ApoFarmBZ, tam jest lista aptek w których możesz się testować. Testy są wykonywane od około 8-10 rano.
@Remax166: Ja jestem po 2 dawce i okazało się, że certyfikat we włoszech jest ważny 6 miesięcy a nie 9 jak u nas (w apce świeci mi się na zielono). Przy zakupie skipassa Pani w kasie powiedziała mi, że muszę wykonać test żeby go kupić.