Wpis z mikrobloga

@WypadlemZKajaka: Boże XD tak, moje ostatnie rekrutacje

Firma 1:
-Rozmowa z HR czy wgl pasuje do firmy
-Rozmowa techniczna z typem który miał problemy z angielskim (ofc rozmowa po angielsku)
-Rozmowa z headem działu technicznego i PO
-Brawo dostałeś sie ale nie powiedzieliśmy ci o ostatnim etapie czyli wewnętrznej rekrutacji klienta (tylko 2 etapy XD)

Firma 2:
-2xTest pismeny (XD) z wiedzy o programowaniu
-Rozmowa z developerem
-Coding Challenge
-Live coding
@urwe: w niektórych korpo jest ok nawet. W IBM od złożenia CV do oferty nie minął tydzień u mnie (pon złożyłem, w środę już rozmowa z krótkim testem i w piątek oferta powyżej moich oczekiwań). Za to Motorola była żartem, 2 rozmowy z HR, jedna rozmowa z pracownikiem na równorzędnym stanowisku, test, seria rozmów z TL'ami, (łącznie 4) rozmowa z menadżerem, i rozmowa podsumowująca rekrutację. Może oferta byłaby jeszcze lepsza, ale
@WypadlemZKajaka: Ja z góry dziękuję firmom które poza miękkim wstępnym etapem i rozmową techniczną Z LUDŹMI Z PROJEKTU dokłada jeszcze etap "techniczny" polegający na oddelegowaniu losowego gościa który przeczołga mnie po wszelkich możliwych obszarach IT i będzie odpytywał z regułek i komend. Za stary jestem na powrót do szkolnych egzaminów, rozmowa rekrutacyjna ma być obustronna i też chcę się czegoś dowiedzieć o miejscu pracy, a jak nie pasuję do projektu to