Wpis z mikrobloga

#rower #mtb

Mirki, potrzebuje porady. Mam starego mtb ktory chcialbym dostosowac do jazdy. Wymaga jednak nakladu finansowego i wymiany calego osprzetu. Mam pytanie czy moge dowolnie zmienic rozmiar kasety? Bo obecnie mam 28/7 a chcialbym docelowo cos kolo 42/10.
Pytanie brzmi czy poza kaseta, przerzutkami i manetkamj musze wymieniac cos jeszcze czy to jest jakos standaryzowane i bede mogl to zamontowac bez problemu?
  • 13
czy moge dowolnie zmienic rozmiar kasety?


@Norisk: musisz dopasować do siebie elementy napędu, tylną przerzutkę, żeby ogarnęła największą zębatkę i przednie blaty, żeby nie mieć zbyt naciągniętego/ zbyt luźnego łańcucha przy danej przerzutce z tyłu

Bo obecnie mam 28/7

znaczy masz 7 biegowy napęd z największą zębatką na 28 zębów?
znaczy masz 7 biegowy napęd z największą zębatką na 28 zębów?

@Nie_znany: tak, to stary rower
Chcialbym wymienic w nim caly osprzet, aby w przyszlosci zmienic tylko rame i moc wykorzystac to co teraz zakupie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Norisk: 7 biegów i stary rower to zapewne wolnobieg, więc maks co zrobisz to 8. Przerzutka powinna to obsłużyć, jedynie manetka do wymiany.
Jeśli faktycznie miałbyś kasetę to można już opcji jest znacznie więcej. Możesz az do kasety 11s, ale wtedy konieczna wymiana przerzutki, manetki i łańcucha.
@sargento: nie no, 7 zębów na najmniejszej zębatce to trochę mało jednak.

@Norisk: stary mtb brzmi jakby tam był wolnobieg, więc do wymiany na dzień dobry piasta, potem dopiero reszta napędu. Pytanie, czy to Ci się opłaca i czy na pewno potrzebujesz tam wsadzać od razu 10s napęd
@Nie_znany: To rower dla dziewczyny i nie chce aby sie zniechecila do podjazdow dlatego taki wybor. Myslalem zeby cos kupic, ale w uzywke i tak trzeba zainwestowac. Mam na to 3tys zl jesli to nowy rower, a 2 tys jesli to uzywka.