Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #carboners #kia

Sprzedałem 5 letnią Optimę nawet za więcej niż liczyłem; po 10 dniach kolesiowi padł silnik xD 5lat i niecałe 120k kilometrów i pada silnik (zatarty) - praktycznie niemożliwe.
auto jeszcze na gwarancji więc koleś dostanie nówkę sztukę od serwisu - trochę #!$%@? pomarudził ale poczeka aż zrobią mimo że powiedziałem że jak chce to hajs oddam - w sumie to chyba więcej tu szczęścia niż pecha :) pojeździ kolejne 5 lat ;)
  • 12
@DildoShwaggins ja jak sprzedałem auto dwa lata temu to gościowi padła skrzynia po tygodniu. Ale był taki niekumaty że się nie dziwię, może nie umiał się sprzęgłem posługiwać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Raz dzwonił do mnie na kamerce że mu coś pika w aucie jak jedzie, kazałem skierować kamerę na zegary i okazało się że nie puścił ręcznego, kontrolka się świeciła i był sygnał dźwiękowy ¯_(ツ)_/¯
@Volmyr: Nie mam pojęcia, cokolwiek się stało nie powinno - nawet jeżeli go na zimno zajeżdżał na najwyższych obrotach przez ten tydzień z kawałkiem. Mam filmik z serwisu jak go odpalają - kopci niemiłosiernie. Nie bardzo się tym interesuje ale jak mi da znać co się wydarzyło dokładnie to zawołam.
@DildoShwaggins Jakie wrażenia z użytkowania Kia Optimy przez 5 lat ? Sam szukam auta z segmentu D w kombi w benzynie. Mondeo z EcoBoostem 1.5 mają opinie awaryjnych. 2.0 EcoBoostem uchodzą na solidne, ale ciężko je dostać i roczniki 2018-19 są pod 100k. Toyota Avensis bezawaryjnych mułowatych. Pomyślałem ostatnio o Kia optima, auta z 2019 kupi się za 85-90k, a one wciąż mają gwarancje do 2026. Silniki 2.0 wolnnossący 163 KM lub
@Zakarish: Powiem tak, tym samochodem jeździło mi się znakomicie - przestronny, wygodny, komfortowy; na ten czas (mój był z 2017) w wersji L to optima miała więcej bajerow niż reszta z tego segmentu i dla mnie prezentowała się o niebo lepiej niż Mondeo, Avensis czy Insignia. Gwarancja producenta na 7 lat to też bajka - gdyby nie to to miałbym teraz też problemy z tym kupcem. Żałuję, że Stingery mają teraz