Wpis z mikrobloga

@shido: kiedyś już była podobna akcja z innymi szczepieniami

https://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/wstrzymana;kampania;stop;pneumokokom,59,0,234299.html

Reklama przedstawiała ciężko chore dziecko i rozpaczającą matkę. Kadrom towarzyszyło hasło: "Nie pozwól, aby twoje szczęście zniknęło".


"Reklama szczepionki została tak skonstruowana, żeby wywołać u odbiorcy strach i wrażenie, że jak nie kupi się produktu, to na pewno będzie nieszczęście. Co więcej nakłaniała do kupna produktu dostępnego tylko na receptę" - wyjaśnił Paweł Trzciński, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. "To niezgodne z prawem"
@Jarzyna_pinky: Jakiś czas temu były nawoływania do szczepienia się kobiet w ciąży. W TV pokazali rozradowaną lekarkę w ciąży, która oczywiście zaczepiła się.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na tamten moment nie było jeszcze danych na temat skutków szczepień kobiet w ciąży ¯\_(ツ)_/¯
@Jarzyna_pinky: Dzięki za informację. Nie wiedziałem jaka jest obecnie sytuacja, dlatego oczywiście napisałem w czasie przeszłym. Mnie ta informacja wtedy zmroziła i dała do myślenia.

Nie ma długofalowych skutków ubocznych. Wtedy to nie było w ogóle badań, ale mimo tego byli ludzie którzy zachwalali produkt xD