Wpis z mikrobloga

Mam do rozplanowania 4 dni w Bieszczadach. Ktoś kto tam był doradzi czy te 4 szczyty będą najlepszym wyborem, czy może powinienem coś wyrzucić i zastąpić czymś ciekawszym? Liczę na wasze porady, bo jeszcze nigdy w życiu nie byłem w górach :) Będę nocował w Wetlinie.

Dzień 1 - Tarnica
Dzień 2 - Połonina Wetlińska
Dzień 3 - Połonina Caryńska
Dzień 4 - Bukowe Berdo

#bieszczady
  • 20
@AceCombat__dziewiec0: @spidero: @Songo-KU:

Bo ogólnie szczegółowy plan był taki:

Dzień 1 - Ustrzyki Górne --> Tarnica --> Wołosate
Dzień 2 - Brzegi Górne --> Połonina Wetlińska --> Kalnica
Dzień 3 - Ustrzyki Górne --> Połonina Caryńska --> Brzegi Górne
Dzień 4 - Muczne --> Bukowe Berdo

Czyli lepiej połączyć Bukowe Berdo z Tarnicą i zyskać kolejny dzień na Małą i Dużą Rawkę?
@kredzion: zależy od kondycji i chęci. jeśli chodzi ci o lajtowy spacer to zrób to co powyżej, jeśli chcesz ciut bardziej wymagające to polecę kilka takich tras, że wyciśniesz maksa wrażeń z 4 dniowego pobytu
@kredzion: po prostu Ustrzyki Górne --> Połonina Caryńska --> Brzegi Górne to jest max 2-3 godziny.
Polecam zaczynać w miejscu oddalonym od kwatery i iść szlakiem, który kończy się w Wetlinie albo w pobliżu.
Czyli lepiej połączyć Bukowe Berdo z Tarnicą i zyskać kolejny dzień na Małą i Dużą Rawkę?


@kredzion: tak bym zrobił na Twoim miejscu że się wtrącę

pytanie - czy masz pod ręką samochód? wydaje mi się że do Mucznego o transport zbiorowy dość ciężko, więc nie łączyłbym Tarnicy z Bukowym w taki sposób że z Mucznego, tylko wywinął pętle Wołosate - Wołosate przez Rozsypaniec, Halicz -> tu odbicie na Krzemień i
@kredzion: @bugg dobrze prawi - koniecznie rób pętlę Wołosate - Przełęcz Bukowska - Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Wołosate (ew. zejście przez Szeroki Wierch do Ustrzyk). Tu możesz jeszcze odbić z Przełęczy Goprowców i skoczyć na Bukowe Berdo.
https://mapa-turystyczna.pl/route/40xn
(oczywiście do Wołosatego możesz podjechać jakimś meleksem czy czymś, bo upierdliwy ten asfaltowy odcinek)

A Rawki to zrób tego samego dnia co Caryńską.
https://mapa-turystyczna.pl/route/m1jn

@Utero, na szlaku granicznym jest mało
myślę, że mam dobrą kondycję, ale chyba nie ma co przesadzać, tym bardziej, że jeszcze nigdy po górach nie chodziłem


@kredzion: nooo to od siebie polecę Ci jeszcze Dolinę Górnego Sanu <3
https://mapa-turystyczna.pl/route/40x7
Trasa na końcu świata, mało przewyższeń (no nie powiem, że po płaskim, ale szczytów tam nie zdobywasz). Za to odwiedzasz nieistniejące wsie i umowne źródła Sanu. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze polskie Sianki zostały w zeszłym roku
@Utero: jasne, pewnie, rozumiem :) Szlaki niewidokowe są super, kiedy np. jest gorsza pogoda (mmm klimatyczna mgła w alei bukowej). No i przede wszystkim - nie są tak oblegane w sezonie.
Ej, a byliście tam po stronie słowackiej? Ruske, Runina, Nosa Sedlica?


@faramka: chodzę sobie czasem z Weliny do Runiny przez Jawornik i Rabią na lentilki i kofolę. fajniej mi się idzie niż do Nowej Sedlicy przez Krzemieniec, więc wolę Runinę.
trasa jest przyjemna chociaż przewyższenie spore, ok 1600m.
widoki są bardzo fajne, zwłaszcza w okolicach Rabiej, potem zejście po stronie słowackiej głównie przez las, ale jak już się dojdzie do płaskiego
Pobierz kabzior - > Ej, a byliście tam po stronie słowackiej? Ruske, Runina, Nosa Sedlica?

...
źródło: comment_1648742042OLWjlDeekuAOtPn468iEBE.jpg
pytanie - czy masz pod ręką samochód? wydaje mi się że do Mucznego o transport zbiorowy dość ciężko, więc nie łączyłbym Tarnicy z Bukowym w taki sposób że z Mucznego, tylko wywinął pętle Wołosate - Wołosate przez Rozsypaniec, Halicz -> tu odbicie na Krzemień i Bukowe (ew. sam Krzemień) skąd zawracasz w stronę Tarnicy i potem w dół do Wołosatego.


@cult_of_luna: niefajne moim zdaniem, z Przełęczy Goprowskiej w górę po schodach