Wpis z mikrobloga

Wczoraj widziałem się ze znajomym, który ma firmę sprzątająca. Biura, budynki użyteczności publicznej, hale, magazyny.

W biurach pracują kobiety, hale i magazyny obsada mieszana z przewaga mężczyzn.

Powiedział, że od dwóch tygodni nikt się nie spóźnia, nie marudzi, nie grozi zwolnieniem, grafik na soboty i niedziele ma już zapełniony do czerwca.

W końcu uczciwie ludzie zaczynaja pracować na swoje prawdzie premie a on nie martwi się czy w poniedziałek przyjdą mu wszyscy na czas.

#ukraina #praca #bezrobocie
  • 68
rynek to się staje konkurencyjny jak w regionie opanowanym przez Januszy pojawi się jakiś większy zakład pracy i zapłaci godziwą pensję


@cotidiemorior: w twojej wyobraźni i stereotypach powielanych przez przegrywów. Polecam zaglądnąć do podstaw ekonomii, krzywa popytu i podaży, punkt równowagi cenowej, to dotyczy też rynku pracy. Ale pewnie rozmawiam z dzieciakiem niepotrzebnie.
urlopy na żądanie w poniedziałek, soboty za większa kasę to w zasadzie tylko mała grupka brała.


@ostatniwrankingu: jak pracownicy śmią śmieć korzystać ze swoich praw i cenić swoje życie i czas wolny nad pieniądze. xD

Jeśli pracownik dostał pierwsza umowę umowę na trzy miesiące i pierwszy poniedziałek zgłasza na zadanie to ok, ale jak drugi robi to samo bo ciągnie naftę do rana to już nie ok.


To też jest ok.
@cotidiemorior: az przypomniałem sobie kuzyna mojej mamy, prowadzi od lat pieczarkownie. Co dwa lata wymiana floty, nowym autkiem nas odwiedzał. Przechwalał się jak to rodzinie domy stawia, #!$%@? muje. Zeszliśmy na temat jego pracowników i... Zaczął #!$%@?, że teraz to już nawet Ukraincy nie chcą za minimalna robić, a im jeszcze trzeba noclegi ogarnąć. To było kilka lat temu. Teraz pewnie przy tym napływie ludności to jest Janusz wąsaty podjarany jak
urlopy na żądanie w poniedziałek


@ostatniwrankingu: co w tym jest #!$%@? dziwnego? XD

masz 4 dni w roku do wykorzystania jak ci sie podoba, czy to przez uchlanie sie do nieprzytomności dzień wcześniej i zarzyganie całego kibla, czy to na jakiś dzień out wyjazdowy czy na sprawy poważniejsze
@ostatniwrankingu: no to właśnie odnośnie Twojego wpisu odpisałam Ci że to jakiś mit, że Ukraińcy tu pracują i całują po stopie. Obserwuję to od dawna, a myślą tak tylko Ci co nie mają styczności bezpośrednio z Ukraińcami. Wszędzie trafiają się dobrzy i słabi pracownicy i nie ma tu reguły.
@RafalLygrys: Kobieta oczekiwała uwagi, a mu nawet nie stawał ze stresu w pracy za #!$%@? siano. W okresie wypowiedzenia szefunio jeździł po nim jeszcze bardziej, a 2 tyg po podjęciu nowej i 2 razy lepiej płatnej pracy, łaska go wywaliła z domu, bo już 2 miesiące spotykała się za plecami z kolegą z pracy i jeszcze robiła mu sieczkę z mózgu, mimo ze wiem, ze sie starał. Dobre chociaż to, ze
@RafalLygrys: Stàd jego wielka satysfakcja, ze traci 3 najlepszych pracowników w ciągu 6 miesięcy :) poznałem jego szefa i potwierdzam, ze niektórzy dając coś komuś musza odebrać sobie i są na tyle #!$%@?, ze chętnie dawaliby prace i jeszcze pracownik powinien mu płacić za przywilej.