Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad 9 miesiecznym szkoleniem z Kodilli z Javy od podstaw. Ale boje się że zmarnuje pól roku czy więcej a nic nie będe umiał. Nigdy nie programowałem, nie jestem pewien czy jestem w stanie sie nauczyć. Jedynie co to dobrze angielski znam. Co myślicie o tym maja sens takie szkolenia czy lepiej najpierw od książki zacząć? #programowanie #java
  • 19
@cjkas: tak
@nocnazjawa: potrafie ale wszystko zależy też od postępów i zainteresowania tematem. Np jezyków obcych sam sie ucze systematycznie ale bo to jest kwestia tylko zapamietywania. Z Programowaniem troche jak z matmą, trzeba to rozumieć, jak sie ugrzeznie na momencie gdzie sie nie rozumie to bardzo szybko zapał może spasc
@Galapagos_: Kwestia determinacji i osiągniecia celu bo to, że ugrzęźniesz jest pewnie tylko jak sobie z tym poradzisz. W prawdziwej pracy jest tak samo tyle, że masz jeszcze zespół który w razie czego pomoże ale często zostaje się samemu z problemem i trzeba kombinować. Wszystko rozbija się o rozwiązywanie problemów, które napotkasz. Proces jest mozolny nudny i efektów nie widać, a potem idziesz na interview i się okazuje że w sumie
@Galapagos_:
kilka losowych spostrzeżeń:

- mózg potrzebuje czasu i przerw żeby opanować nowy materiał - kurs, w którym co tydzień-dwa dochodzą totalnie nowe koncepcje nie sprzyja temu

- bez ogarniania podstaw taki kurs będzie stratą mocy jaką może dać - byłem kiedyś mentorem na podobnym kursie i obserwowałem podobne, i niestety wciskanie tam osób które nie powinny znaleźć się tam jest normą

Odnośnie ostatniego komentarza, te grzęźnięcie i wychodzenie z niego
IMO lepiej by było mieć mentora który wspomoże i wyjaśni problemy które napotykasz. Dlaczego na studia nie pójdziesz ? (tak to jest ważne pracodawcy sprawdzają czy masz wyższe kierunkowe, studia to też kontakty)
@cjkas: Mam już wyższe z innej dziedziny co prawda, ale wolałbym chyba uniknąć studii z tego kierunku. Wiele złego się nasłuchałem o studiach informatycznych w PL, pewnie pierwsze 2 lata bym sie użerał z matmą i fizyką a dopiero później bym liznął podstaw programowania.
@Galapagos_: brałem udział w tym bootcampie, niby spoko ale z perspektywy czasu widzę że szkoda kasy - są tańsze alternatywy. Najlepiej ucz się z kilku źródeł bo różni ludzie różnie tłumaczą i jeden lepiej ci wyjaśni jakąś kwestie, drugi gorzej.

Ze swojej strony polecam kursy na udemy spring+java (patrz sobie po ocenach) tylko szukaj na promocji - za 50zł można kupić fajne kursy. Ewentualnie jeszcze jest java start - też mieli
@Galapagos_: Najlepsza metoda nauki programowania to zacząć od hello worlda i w kolejnych krokach dorzucać coś nowego. Na przykład:
1. Hello world
2. Pętla wyświetlająca liczby od 1-10
3. Foo bar
4. Zapytanie o imie i wyświetlenie wpisanego imienia
5. Kalkulator

itd... Każdy kolejny krok niech wymaga jakiejś nowej funkcjonalności, powtarzaj te kroki aż ogarniesz większość podstaw języka. Wszystko czego potrzebujesz masz w necie za darmo.

Później spróbuj wykorzystać jakieś biblioteki