Wpis z mikrobloga

@jurgin: no u mnie wjedzie Ode Fellow niedługo, bo od kiedy Vario W zdechł to kręcę korbką. Niestety, z serwisu wrócił w jeszcze gorszym stanie, uj wie co z nim jest, nie mam gdzie go wysłać na naprawę i taniej wyjdzie chyba kupić nowy XD Tym bardziej, że kupiłem go z drugiej ręki dobre 8 lat temu, już swoje przemielił. Najbardziej będzie mi brakować wagi, ale inne modele od Baratzy do
@jurgin: za słaba jakość przemiału jak dla mnie. A z kolei Wilfa Uniform jest za wolna i będzie mnie szlag trafiał XD Fellow Ode też ma swoje wady, ale to chyba najlepsze cena/jakość co mi się uda dostać, tylko koniecznie wersję 1.1

Szczególnie, że potrzebuję raczej na większe kawy (500 ml do 1,5 litra), gdzie Svart sobie totalnie już nie poradzi przy przelewówce. A Timemore zostanie na wyjazdy, bo po to
@geuze: to jest bardzo dużo kawy :)
chociaż w sumie teraz szybko w pamięci policzyłem, że ja dziennie piję też z ok 80-100g ziaren, tylko że w objętości wody ~200ml ;)
@kabzior: na 4 osoby nie jest wcale tak dużo, zaraz musiałem robić drugi taki dzbanek XD

Ja teraz staram się nie przekraczać 500ml przelewu dziennie, bo ostatnio sam dobijałem do litra.
@kabzior: ja na co dzień wolę przelew XD Do espresso to musiałbym mieć maszynkę za €1500 minimum, bo jestem "dość" wymagający, poza tym nie chce mi się z tym babrać, no i jednak wolę objętość>intensywność i ogólnie dripki. Może sobie kupię jakąś dźwignię na weekendy kiedyś.
@geuze: to ja w drugą stronę, v60 do ciasta po niedzielnym obiadku, a na co dzień espresso :)
a całe to babranie właśnie daje mi mnóstwo radochy, ważenie, mielenie, dystrybucja, ubijanie, profilowanie ciśnienia, wszystko po to żeby 35ml dostać które się wypija na dwa łyki :D
może kiedyś mi się znudzi, póki co bawię się zabawkami :)
@geuze: a to jeszcze pytanko, czego używasz do robienia przelewu?
ja korzystam z hario drip decanter i bardzo lubię, ale jak jest więcej osób to brakuje pojemności.
Na zdjęciu masz jakiś ekspres przelewowy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jurgin: przelewowy Ninja, dostałem za darmo, ale nie polecam. Parzy elegancko, ale straszne problemy z przepływomierzem mam... Będę Melittę pewnie jakąś kupował.