Wpis z mikrobloga

Spectral CF8 w wersji Mullet (przód 29, tył 27.5) w końcu dotarł. Przy okazji obkleiłem go folią PPF z Invisframe i można już śmigać po bułki do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy raz na sprężynowym damperze do którego byłem trochę sceptyczny, ale po wymianie sprężyny i dobraniu Sag'u jestem pozytywnie zaskoczony co do poziomu wybierania małych nierówności.

#canyon #mtb #pokazrower #wykopcanyonclub #rower
Pobierz shuukre - Spectral CF8 w wersji Mullet (przód 29, tył 27.5) w końcu dotarł. Przy okaz...
źródło: comment_1648212750vdlKhR7g4YROgPx5knaX9N.jpg
  • 14
@tomek_27: Czemu Mullet? Raz że ciężko gdziekolwiek zamówić 29'ki w rozmiarze L (CF8 29 dopiero dostępny w lato i wyprzedaje się na pniu), dwa że nie jestem do końca przekonany do 29'ek bo nie jestem jakimś enduro wyścigowcem dla którego liczy się najszybszy zjazd tylko frajda i wykorzystywanie do zabawy całego singla. Mullet pozwala pokonywać przeszkody równie sprawnie jak 29, ale przez to że ma krótszy tylny trójkąt i mniejsze koło
@shuukre: chętnie przeczytam więcej wrażeń po jakimś poważniejszym wyjeździe w góry :) też rozważałem ale są też opinie, że do mulleta, a w szczególności tego Spectrala trzeba mieć już porządnego skilla żeby go wykorzystać i to nie do końca jest tak, że to idealne połącznie obu światów (kół znaczy się)
@siona: Tak, widły są krótsze i zmodyfikowane żeby dalej trzymać odpowiednią geometrię. Niestety nie da się łatwo wrócić do rozmiaru 29 bo Canyon nie sprzedaje wideł oddzielnie
@siona: w sensie, że 27.5 i 26 z tyłu? to chyba nienajlepszy pomysł, Canyony są raczej nisko zawieszone same z siebie, a tak Ci wyjdzie suport jeszcze niżej, co będzie uciążliwe i trochę niebezpieczne
@albertc180: Tak, widziałem te opinie bo tył ponoć potrafi uciekać w zakrętach do czego się trzeba się przyzwyczaić. Oglądałem wszystkie testy użytkowników jakie znalazłem i rozmawiałem na fejsbukowej grupie Spectrala z ludźmi którzy już jeździli trochę na mullecie i ogólnie wszyscy było bardzo zadowoleni. Pożyjemy, zobaczymy :D
@shuukre: To powodzenia i masę dobrego śmigania :D Ja ostatecznie wylądowałem na 29erze innej marki ale z bardziej "kompaktową" geometrią, żeby zachować zwinność i ta opcja też działa :) Ale wcześniej miałem Spectrala 27.5(poprzednia generacja, zanim pokazali 29) i mega dobrze wspominam, świetny rower :)
@siona: Aa no chyba, że tak :) Spotkałem jakiś czas temu człowieka, który włożył widelec o większym skoku do Neurona 29 i też całkiem fajnie to śmigało, ożywiło trochę ten rower :)