Wpis z mikrobloga

Cześć, dzisiaj poraz kolejny zabrałem się za podstawy Flaska. Opiszę to krótko i zwięźle. Wszystkie problemy, które teraz napotykam związane ze tworzeniem jakiegoś projektu są związane z frontem. Wszystkie kursy korzystają z gotowych kodów głownie ze strony bootstrapa. Nie rozumiem, dlaczego niektóre części tego kodu są wklejane przy tytule, inne są wklejane za blokami contentu (na screenie będzie widać). Na razie było dosyć mało samego backendu (a jak już jest to są to proste rzeczy, jak tworzenie podstron, tworzenie tytułu,który ma zmieniać się dla stron, które mają zadeklarowaną zmienną title). Widziałem, że na freeCodeCamp mają dwugodzinny odcinek poświęcony bootstrapowi, no bo jak mówię wszystko opiera się na nim. W moich wyobrażeniach myślałem, że korzysta się z gotowych layoutów, które są całym gotowcem, a nie z pojedynczych rzeczy jak: Navebar, Sidebar etc.

#109dni #python #naukaprogramowania #programowanie #flask
Czujeglod10 - Cześć, dzisiaj poraz kolejny zabrałem się za podstawy Flaska. Opiszę to...

źródło: comment_1648157947KpJ4Gbpz1xhgu1Vj81kYF6.jpg

Pobierz
  • 7
Nie rozumiem, dlaczego niektóre części tego kodu są wklejane przy tytule, inne są wklejane za blokami contentu (na screenie będzie widać).


@arysto2011: Nie rozumiem dlaczego templatki są wklejane w poszczególne miejsca. Np. czy ma znaczenie, że Navbar wkleje na samej górze przy bloku tytułu, a na przykład jak na screenie widać, że Sidebar, jest wklejony poniżej {block content}. A co gdybym zrobił na odwrót i wkleił to inaczej. Zresztą najlepszą odpowiedzią
@Czujeglod10: Templatka oznacza wzorzec. Masz główny wzorzec, z którego dziedziczą strony pochodne. Główny wzorzec powinien zawierać wszystkie elementy potrzebne każdej stronie potomnej: navbar, linki do cdn bootstrapa, linki do jsa. Kolejne podstrony mają dynamicznie wymieniane bloki.