Wpis z mikrobloga

@kicjow: też mnie to zainteresowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ciekawe jakie larum by było gdybyśmy oczekiwali wprowadzenia "dla Polaków" "dla Ukraińców" "dla Gruzinów" "dla białych" "dla niebiałych" "dla katolików" "dla ateistów" ()

Ogólnie nic przeciw takiej funkcjonalności nie mam ale dlaczego ma być skierowana tylko do kobiet to nie rozumiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@blargotron: pewnie jak wybierzesz tą opcję to będzie przy wyszukiwaniu pomijalo facetów. Ciekawe co następne wymyśla, taxi lgbtqwerty, może niech od razu dla mężczyzn dodatkową opłatą za patriarchat wprowadzą, albo priorytetowa obsługę dla każdego oprócz facetów, oczywiście w imię równościXD
  • Odpowiedz
@kicjow Ja poproszę po prostu opcję wyboru płci kierowcy. Komfortowo czuję się gdy za kierownicą siedzi ktoś kto odróżnia lewą rękę od prawej.
  • Odpowiedz
@kicjow: jak dla mnie to już lepiej nazwać faceta 'kierowiec'. Słowo kierowca ma -a na końcu i bardziej wpisuje się w zasady języka polskiego w kontekście określenia żeńskiego.

A co do samych przejazdów, a niech sobie robią przejazdy tylko dla kobiet. Komu to przeszkadza, jeśli faktycznie będą się czuły bezpieczniej. Żyj i daj żyć innym...
  • Odpowiedz
@kicjow: Chyba każdy kto kiedykolwiek chociaż słyszał historię jak creepy potrafią być kierowcy w stosunku do kobiet nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Moja partnerka bardzo często jest zaczepiana przez kierowców różnych aplikacji, myślę że gwarancja przejazdu z kobietą może być bardziej komfortowa.
  • Odpowiedz
Boże ale wy jesteście #!$%@? z tą dyskryminacją czasami xD jest potrzeba na rynku takiej usługi u takiej grupy klientów, to ją usługodawca dla niej wprowadza.
Jakby faceci nagle przestali jeździć, bo ich kierowcy napastują, to też by się takie opcje dla nich pojawiły. Ale widocznie nie ma takiej potrzeby
  • Odpowiedz
@kicjow: może śmieszyć ale moja dziewczyna zamówiła takse o 5 rano w sobote bo miala pociag do łodzi na konferencje jakaś i typ na czacie ubera zaczal pytac czy ma mokrą cipke bo już jedzie nagrzany, przejazd odwołała xd przyznala sie po czasie, a uber nabrał wody w usta po skardze wiec nie wiem jakie byly skutki wobec typa.
  • Odpowiedz
@kicjow super opcja, czuję się sto razy bardziej komfortowo, kiedy wracam z kierowczynią ( ͡º ͜ʖ͡º), szczególnie podczas nocnych przejazdów. Wydaje mi się, że spora część z Was nie zdaje sobie sprawy, jak często kobiety spotykają się z co najmniej niesmacznymi zaczepkami na podłożu seksualnym, nie wspominając o realnym zagrożeniu przemocą ze strony mężczyzn. Może jakby nie było wśród Was tak wielu zboków i prymitywów to nie
  • Odpowiedz