Wpis z mikrobloga

Zapomniałem, że miałem zawołać po roku od zainwestowania w #tellurian #tell

W nawiązaniu do posta: https://www.wykop.pl/wpis/55212295/jesli-ktos-szuka-perspektywicznej-spolki-do-zainwe/

Generalnie na razie inwestycja Driftwood idzie powoli do przodu i te pieniądze jeszcze tam poleżą pewnie przez kilka lat, ale krótkie posumowanie na dzisiaj:

Kupiłem łącznie 4000 akcji ze średnią 2,79 USD
Na wczoraj kurs Sell wynosił 4,16 USD

Więc przy wypłacicie dzisiaj byłoby na plus 5480 USD minus podatek.

Generalnie w ciągu całego roku cena mocno falowała i spadała nawet poniżej 2 USD albo rosła ponad 5 USD (zależnie od nastrojów).

Co do moich planów to nie zamierzam raczej ruszać tych środków (ewentualnie dokupię przy kolejnych spadkach jeśli będą), a spieniężę dopiero za około 3-5 lat, lub też nie jak pojawi się fajna dywidenda.

Jest też możliwość, że w przypadku niezłego fuckupu projektu wyjdę ze stratą, bo to jest giełda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@betaTrx: Ja też trzymam 4000 akcji :D średnia kilka centów wyższa. Ja mam jeden cel w zasadzie po odliczeniu podatku ma mi wyjść ponad milion zlotoweczek. Czyli też celuję w około 4lata trzymania od teraz.
@CODER_BEST: no ja aż takim optymistą nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiedzę tu aż takiego potencjału do wzrostu (do 65 USD na akcje, zobacz jaki jest market cap i jaka musiałaby być wtedy wartość spółki), ale jak Driftwood będzie ukończony to wartość spółki i kontraktów "musi" wywindować kurs (musi w cudzysłowie bo to giełda). Proponuję podejść na chłodno i realistycznie, a jak będzie lepiej to
@betaTrx: Porównuję do #lng Cheniere Energy + bardzo sprzyjająca sytuacja geopolityczna tylko na plus dla ceny więc jest to realne w dłuższej perspektywie i wystarczy cena 75$ za akcję ;) przyjmując aktualny kurs dolara do złotówki.
@CODER_BEST: tak tylko weź pod uwagę, że przy kapitalizacji 32.93B Cheniere ma w obiegu 255 mln akcji a Tellurian ma ich dwa razy więcej bo prawie 520 mln. Nawet jeśli dobiliby do kapitalizacji Chaniere to kurs na akcję wyniesie jakieś 65 usd. Jak będzie zobaczymy, przyszłość w każdym razie i tak wygląda dobrze.
@Yggas: Finalnie sprzedałem wszystko w kwietniu za 5.91 USD więc inwestycje uznaje za udaną. Plany początkowo były inne ale trzeba reagować na bieżąco. FOMO siedziało na mnie jeszcze przez kilka tygodni ale finalnie jak widać dobrze że się powstrzymałem. Może jeszcze wrócę, nie wiem. Obecna sytuacja sprawiła że zawiesilem grę na giełdzie na jakiś czas.