Wpis z mikrobloga

Może też powinienem obchodzić wczoraj ten dzień, ale nigdy nie rozumiałem jaki cel mają takie akcje?

Nie wiem, może patrzę na świat bardzo prostolinijnie, bez empatii, materialnie, ale w jaki sposób ma pomóc komukolwiek z zespołem downa ubiór dwóch innych skarpet? Pominę już fakt, że pełno ludzi to zrobi nieświadomie, nie mogąc odnaleźć pary, a druga cześć osób odbierze to jako wbicie szpilki, że down to nawet dwóch skarpetek nie umie ubrać.

Bardzo podoba mi się, aby nie bać się tematów tabu, douczać ludzi, oswajać z ciężkimi tematami, ale w jaki sposób ma to zrobić ubiór dwóch innych skarpet?

Nie chodzi mi, aby każdy od razu wpłacał pieniądze na fundacje czy osoby chore, ale wystarczy choćby jeden post ukazujący ile dzieci z zespołem Downa mają miłości w sobie, jakie są ich cechy, jakie wady, co zrobić gdy spotkamy na ulicy zagubione takie dziecko.

No ale do tego należy chęci, inwestycji kilku minut w edukacje czegoś nowego, researchu informacji. Łatwiej #!$%@?ć staremu dwie inny skarpety, zrobić fotkę, przerobić i jestem taka dobra, wspieram ludzi z downem.

#choroby #gownowpis #lewandowski #pilkanozna #logikarozowychpaskow #zespoldowna #rozowepaski #bekaztwitterowychjulek
30062018 - Może też powinienem obchodzić wczoraj ten dzień, ale nigdy nie rozumiałem ...

źródło: comment_1647947211326A4hDJsX2cNxc4vYVNeb.jpg

Pobierz
  • 4
@30062018: to jak ze wstawianiem sobie flag ukrainy czy wcześniej lgbt, czy wielu dziennikarzy ma teraz przypinki z flagą ukrainy, czy noszenie/wstawianie tego komuś pomaga? no nie, tak samo z tymi skarpetkami, założą na "znak solidarności" żeby jakoś pokazać innym swoje własne poglądy, uczucia i chyba tyle z tego sensu.