Wpis z mikrobloga

Hej, zrobiłem sobie małą odskocznie od CodeWars i klas. Od dłuższego czasu oglądam sobie pracę z Flaskiem, bo to z nim chciałbym rozpocząć swoją pierwszą przygodę z ambitnymi projektami. Na razie nie potrafię odróżnić backendu od frontendu. To znaczy wiem, że front to jest to co widzi użytkownik. A backend opiera się na API (chyba?). Ale przecież bez ładnego designu nie możemy mówić, że jakaś strona dobrze funkcjonuje. Wszystkie projekty, które oglądam zachaczają o ten front, o podstawy html i css. Mimo, że słyszałem opinie, że nie warto ich się uczyć, to chyba jednak wypada znać jakieś podstawy, zeby coś zrobić. Dzisiaj zrobiłem razem z poradnikiem (z youtuba) stronę internetową, która na razie posiada 3 przyciski: home, login i sign up. Korzystam tu z getbootstrap'a i to on za to odpowiada. Chcę się dowiedzieć jak mogę wgrać jakiś layout na stronę, tzn: żeby nie było tylko jednego czarnego paska, ale takie ładne "forum", z jakimś tłem. Jednym z pierwszych projektów, które chciałbym zrealizować to właśnie taki mini-blog, gdzie mógłbym pisać posty. Oczywiście bez żadnych użytkowników, bo jeszcze by mi ktoś się włamał xD.

#flask #naukaprogramowania #109dni
  • 3
@Czujeglod10: Przypomniało mi się coś. Pan Mrugalski w jednym z ostatnich, może nawet ostatnim, #unknownews dał linka z bardzo fajnym podsumowaniem wbudowanych pythonowych funkcji - pogrupowane po częstotliwości korzystania, z omówieniem, przykładami użycia, itp. Znajdź sobie, może to być bardzo cenna lektura