Wpis z mikrobloga

Eliza (2019)

Wszyscy o zapowiedzi powstania nowej części Wiedźmina, a ja właśnie ukończyłem niezależną perełkę, która mnie wciągnęła jak dobry film lub serial. Mowa o "Elizie" - grze z gatunku visual novel, którego nie jestem jakimś znawcą czy entuzjastą bo zwyczajnie nie grałem wcześniej w gry tego typu. Ale od początku - przeglądając tanie gry (mocna cebula - poniżej 4 zł (ʘʘ) ) na Enebie trafiłem właśnie na Elizę i po przeczytaniu intrygującego opisu na Steam z marszu dałem jej szansę. Pewnie, że można narzekać, że gra ogólnie polega na czytaniu dialogów i klikaniu myszką. Pewnie, że można narzekać że gracz ogólnie ma mały wpływ na fabułę, która dla większości graczy okaże się ona mało ciekawa lub wręcz nudna. Są jednak osoby, dla których historia o depresji, samotności, stracie, wypaleniu - słowem: o problemach zwykłych ludzi - może okazać się ciekawa i wciągająca. O tym jak pozornie innowacyjna i pożyteczna technologia ma na nas wpływ i jak przez to tracimy kontakty między ludzkie. Jak ktoś lubi gry nastawione na głębsze przemyślenia o sensie życia to polecam. Oprócz historii fabularnej Eliza posiada fajnie napisane postacie, których wspomnienia i przemyślenia chce się wysłuchać. Sam osobiście trochę utożsamiałem się z główną bohaterką w pewnych kwestiach co w sumie rzadko mi się zdarza w grach. Na pewno nie spodziewałbym się takich odczuć w tego typu grze, której niektórzy nawet nie nazwali by grą jako tako tylko pokaz slajdów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tym nie mniej, za wydane 1 zł i 4 grosze otrzymałem tytuł, który wciągnął mnie na dobre parę godzin i skłonił do kilku refleksji nad życiem. Warto było, tym bardziej że gra ma kilka zakończeń i niewykluczone że kiedyś do niej wrócę.
Trzeba tylko pamiętać, że gra jest w wersji angielskiej co może nieco utrudnić jej odbiór, ale w grze język angielski nie jest jakoś mocno zaawansowany.

Link do gry na Steam i GOG

#gry #eliza #indie #gryniezalezne
Adax_DD - Eliza (2019)

Wszyscy o zapowiedzi powstania nowej części Wiedźmina, a ja...

źródło: comment_1647894429cN8zdFHEOitG13VFoxlxwR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz