Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#dermatologia #izotek #kosmetyki #wlosy #dermatolog #lupiez #pielegnacja #wlosyboners

Jeśli ma to znaczenie to jestem mężczyzną, miesiąc temu skończyłem kurację izotekiem i niestety odnotowałem pewien problem skórny głowy. Dziwnym faktem jest to, że zaczął występować po odstawieniu izoteku. Proszę o rady, co mogłoby w tym przypadku pomóc go zniwelować.
Problem polega na tym, że za każdym razem po umyciu włosów (obojętnie czy suszę je suszarką, czy też zostawiam by same wyschły) powstają białe strupeczki, osad średniej wielkości. Powstają one zawsze w tym samym miejscu, i występują tylko i wyłącznie tam co jest dosyć dziwne. Nie czuję swędzenia. Jest to lewa górna strona czoła, na styku gdzie zaczynają się włosy. Nie wydaje mi się by był to zwykły łupież, ponieważ występowałby raczej na całej części głowy i w mniejszych kawałeczkach, prawda?
Strupy nie są koloru żółtego, nie zauważyłem również pojawiania się żadnej żółtej żywicy w stanie płynnym. Po prostu myję głowę i po jakimś czasie pozostają te białe strupki, niestety czasem są widoczne co bardzo przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu. Czy mogę spróbować pozbyć się tej dolegliwości jakimiś ogólnodostępnymi produktami drogeryjnymi? Jeśli to istotne, to chcąc się pozbyć problemu używam szamponu przeciwłupieżowego "Natura Siberica Siła Jelenia" - nic to jednak nie dało. Wcześniej używałem "Head & Shoulders Citrus Fresh".

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6238a47eaa6ba135ae4e1302
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
#dermatologia #izotek #kosmetyki #w...

źródło: comment_1647892316J6KZuCkreOTBbuuofJaVxL.jpg

Pobierz
  • 23
@AnonimoweMirkoWyznania: izotek powoduje miejscowe wysuszenia skóry, nie jestem lekarzem, ale u ciebie po prostu padło na to miejsce. Ja miałem na bicepsie wysuszenie mniej więcej o średnicy tego co pokazałeś. Skóra tam na twarzy i czole jest delikatniejsza, więc reaguje w ten sposób. Ciesz się, że włosy nie wypadają, będzie git za jakiś czas
@AnonimoweMirkoWyznania: choruję na łuszczycę i wygląda to podobnie. Izotek z tego co wiem to właśnie bardzo mocno wysusza skórę i źle wpływa na wątrobę a co z tym idzie na cały organizm co mogło wywołać właśnie łuszczycę. Polecam jakieś oleje np z czarnuszki lub inne mocno nawilżające i natłuszczające, może jakieś emulsje nawilżające lub żele z mocznikiem na przykład, żeby pozbyć się łuski + wizyta u derma bo raczej zwykłymi kremami
a przyczyną łupieżu jest właśnie sucha skóra głowy


@fruitie: Co? Łupież to choroba grzybicza, a te konkretne grzyby żywią się tłuszczami prostymi. Sucha, złuszczona skóra to objaw, nie przyczyna.
@fruitie: @Arado-Akbar: Chłop ma rację, szampon nawilżający to chwyt marketingowy tak samo jak szampon odbudowywujący lub odżywiający i inne tego typu wynalazki. Szampon ma zbyt krótki kontakt z włosem i skórą, aby móc właściwie zadziałać np. proteiny potrzebują kilkunastu minut, a czasami nawet 25-30 minut aby wypełnić ubytki i wchłonąć się w strukturę włosa dlatego też szampony keratynowe to nic nie warte produkty. Do nawilżenia skóry i włosa potrzeba czegoś
@AnonimoweMirkoWyznania: Mimo, że izotek ma się rzekomo wypłukać z organizmu po miesiącu czasu, to jednak zauważyłem, że wiele osób po stosowaniu izoteku, właśnie zaczyna mieć jakieś dziwne problemy dokładnie po miesiącu od kuracji nim.

Kup sobie wcierkę aloesową, albo to co kolega wcześniej polecił - z konopi.
Stosować nawet parę razy dziennie.
Odstaw szampony, które wysuszają skórę.
Dodatkowo możesz kupić sobie odżywkę do włosów i skóry głowy - ale warto poczytać
OP: @c28233ade3e037a17b0540d9c670b1ed: @fruitie: @serniczek_z_rodzynkami: @fuechsinn: @URBN_Rider: zakupione Pirolam (zastanawiałem się czy kupić Pirolam czy Mediderm, wybrałem to pierwsze) do mycia od czasu do czasu, lekki szampon fitokosmetik do normalnego użytku (planuję myć głowę chyba co ~3 dni) i do tego cerkogel 30 - zobaczymy jak to będzie działać. Zastanawiałem się jeszcze nad tą wcierką, ale nie wiem czy ona w jakikolwiek sposób tutaj by podziałała. Dziękuję