Wpis z mikrobloga

cześć mirasy. wczoraj w biedronce zahaczyłem o wystający kawałek blachy (zdjęcie w komentarzu) i rozerwałem kurtkę. kurtka kosztowała prawie 800 zł i kupiłem ją niecałe 2 tygodnie temu, więc jestem trochę #!$%@?. złapałem kierownika zmiany, spisaliśmy wstępne oświadczenie i jutro mam przyjść jeszcze raz i dokończyć formalności z głównym kierownikiem tej biedry.

generalnie kurtka jest praktycznie nowa i miała mi posłużyć przez kilka dobrych lat. jakakolwiek naprawa kurki będzie po pierwsze widoczna, a po drugie zmniejszy jej wytrzymałość, więc nie chcę jej naprawiać - chcę nową kurtkę. jest szansa, żeby biedronka mi wypłaciła wartość kurtki albo po prostu kupiła nową? jest to jakoś uregulowane prawnie? chcę się zorientować czego oczekiwać przed jutrzejszą rozmową. mam zdjęcia, spisane oświadczenie z kierownikiem zmiany oraz wszystko jest na kamerach.

#prawo #biedronka #kiciochpyta
maciekXDDD - cześć mirasy. wczoraj w biedronce zahaczyłem o wystający kawałek blachy ...

źródło: comment_1647771299i3fz2QtHLawVjrmwXK1cia.jpg

Pobierz
  • 186
@Bekoski: niby dlaczego heheszki? Złoży oświadczenie, że nie jest płatnikiem VAT i dostanie kwotę brutto przelewem na konto.

Ogólnie mam bekę gdy czytam komentarze z góry zakładające, że nawet nie ma co sobie zawracać głowy bo sprawa jest przegrana. To pokazuje jak bardzo nieświadome swoich praw mamy społeczeństwo. I korporacje typu towarzystwa ubezpieczeniowe nawet nie muszą się szczególnie wykręcać od wypłacania świadczeń w takich wypadkach bo 80% ludzi po prostu machnie
To kupuj nastepnym razem Patagonie bo maja dozywotnia gwarancje i naprawia nawet jak jest to twoja "wina".


@chrabia_bober: Ooo! A to ciekawe, bo muszę zmienić swojego hardshella z Goretexem i brałem pod uwagę Patagonię, ale mają ceny wyższe niż inne firmy. Sam ogarniasz takie coś, czy za pośrednictwem sklepu? Nie wiesz może czy inne firmy outdoorowe też mają usługę naprawy?