Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka rozkmina odnośnie tekstu JKM z twittera z przed paru dni na temat oligarchów, dokładnie pytania czemu nakładane są na nich sankcje. #!$%@?ąc od tego, że naczelny kapitalista nie przejmuje się majątkiem Ukraińców to ciekawie te słowa wyglądają w kontekście jak oligarchowie te majątki zdobyli czyli w wyniku znajomości z byłym działaczem Borysem Jelcynem i w szerokiej skali z innymi działaczami (i ci starsi nimi zazwyczaj też byli vide tzw. Czerwoni Dyrektorzy na Ukrainie jak Janukowycz). Tym samym najpierw bolszewicy zabrali majątki arystokracji i innym posiadaczom, następnie pod fasadą państwa stali się ich realnymi posiadaczami, a po upadku ZSRR rozdali je swoim ziomkom. I teraz naczelny kapitalista broni majątków zdobytych w drodze rewolucji. Po raz kolejny okazało się, że nie paróweczki i wolna wola prowadzą do majątku. Po raz kolejny okazało się, że dotyk niewidzialnej ręki boli przez całe życie. Tak więc jak chcecie posiadać to nie żadne paróweczki, nie żadne wstawanie rano, nie żadna praca nad sobą. Już was prędzej do posiadania zaprowadzi tow. Lenin, a waszych majątków będzie bronił sam Janusz, król, którego królestwo nie jest z tego świata.
#konfederacja #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji
Pobierz
źródło: comment_1647632385mJGEKOcOloJ8vsNWstshc4.jpg
  • 39
@M_xxx:

Korwin wielokrotne mówił że rozkradzenie majątku państwowego jest dobre, bo po rozkradzeniu jest w końcu prywatne.


Czyli zabieramy majątek pierwotnej arytokracji, potem nazywamy państwowym, potem sami go sobie przekazujemy, potem ktoś inny robi względem nas to samo. W sumie to jakiś skrót historii tego gatunku. W tym wszystkim jest jakaś metoda.

@obserwator_nsa

Korwin bronił też emerytur dla Ubeków, których jak mało kto piętnował i zwalczał ale twierdził że wypłacić trzeba
@obserwator_nsa: nie można być do przesady logiczny bo wymagałoby to ogarnięcia całego świata, całej wiedzy, i każdej perspektywy danej jednostki, a tym samej każdej historycznej narracji. A nie jest to możliwe, jesteśmy ograniczeni i nic tego nie zmieni. JKM jest więc logiczny w przestrzeni własnej perspektywy, która jak każda jest sama w sobie ograniczona. A sama próba bycia konsekwentnym jest imho gorsza i groźniejsza niż przyznanie przed samym sobą, że nie
Korwin to naprawdę ciekawy człowiek


@obserwator_nsa: Przypomniał mi się jak kolega z budowlanki opowiadał jak miał praktyki i zajmował się remontem w szpitalu psychiatrycznym. Mówił że tam można "ciekawych ludzi poznać".

A co do januszowych "prawa i zasad" to on sobie wyciera tym mordę na pokaz przed kucami na okrągło. W rzeczywistości nagina do własnego widzi mi się.
@obserwator_nsa:

nie, pardon ale bredzisz. Jest logiczny, bo uważa że prawo to prawo. Nawet jeśli ktoś legalnie zajumał miliardy, a teraz to jest nielegalne to trzeba to trudno. Prawo nie działa wstecz.


Czyli jak w wyniku rewolucji przejmiesz władzę, podważysz stary system prawny i umowy międzynarodowe, napiszesz swoje własne prawo, to gdy twoja władza upadnie to należy dalej przestrzegać tego prawa, tak? A może same prawo to po prostu abstrakcyjny byt,
@TheKirghizLight: zaraz, bo jest sprzeczność, jaka rewolucja i nowy porządek. Wg niego prawa nabyte to świętość i jeśli były nabyte w starym systemie to prawo nie działa wstecz. Zresztą ja mam inne poglądy na chociażby wspomniane emerytury Ubeków czy majątki oligarchów rosyjskich w momencie jakim jesteśmy. Mimo to, sympatyzuje z tym człowiekiem, którego poznałem osobiście. Zasady są ważne, ale ludzie którzy je posiadają są rzadkością
@obserwator_nsa:

zaraz, bo jest sprzeczność, jaka rewolucja i nowy porządek. Wg niego prawa nabyte to świętość i jeśli były nabyte w starym systemie to prawo nie działa wstecz. Zresztą ja mam inne poglądy na chociażby wspomniane emerytury Ubeków czy majątki oligarchów rosyjskich w momencie jakim jesteśmy.


Tak, to sprzeczność. Bolszewicy obalili stary system, w tym prawny, łącznie umowy międzynarodowe, a potem po upadku ZSRR stworzono kolejny. Tym samym nie ma jednego
Zasady są ważne, ale ludzie którzy je posiadają są rzadkością


@obserwator_nsa: Korwin zdradzający żonę to w szczególności unikat godny kandydata na prezydenta.

Ty wiesz obserwatorze korwionizmu, że Korwin stwierdził sobie że 500+ to prawo nabyte, bo skoro ludzie zdecydowali się na dziecko z powodu 500+ i już je mają to nie można im tego odebrać.
@TheKirghizLight: Po co tłumaczysz kucowi na poważnie, z kuców można się śmiać tylko. Kucowi i tak nie wytłumaczysz nic.

jest mało reprezentatywny i ma mocną gębę


@obserwator_nsa: Jest tak "niereprezentatywny" że jest liderem partii KORWiN, cztery razy kandydował na prezydenta, i od 30 lat i jest liderem ruchu radykalnie wolnorynkowego w Polsce.