Wpis z mikrobloga

Przez to, że urząd miasta wydał tyle pieniędzy na uchodźców, możliwe że moja mama straci pracę albo będzie miała więcej wolnego niż pracującego. Zajmuje się zielenią miejską, ale na ten moment wiele projektów zostało wstrzymanych albo odwołanych.

Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

inb4 — nie mam żalu do Ukraińców, po prostu przykre jest to, że nasz rząd prowadzi akcję humanitarną w tak bezmyślny sposób i przyjmuje tak ogromne grupy uciekinierów. Pieniądze na ich utrzymanie nie biorą się jednak znikąd.

#wojna #pracbaza #bekazpisu
  • 15
przykre jest to, że nasz rząd prowadzi akcję humanitarną w tak bezmyślny sposób i przyjmuje tak ogromne grupy uciekinierów


@androgen: a co, maja ich zawrocic w srodek ukrainy zeby szukali szczescia kilkaset kilometrow dalej?
@SPRAWDZANIE_IP Z wykształcenia jest ogrodnikiem, na aktualnej posadzie pracuje ponad osiem lat. Takie #!$%@? jest #!$%@? głupie. Jak ma podnieść kwalifikację, skoro w tym wypadku liczy się doświadczenie? xD Może co najwyżej spróbować znaleźć nową pracę.

Wykopki jak zawsze z gównem.
@Norskee A co, mamy przyjąć więcej uchodźców niż jesteśmy w stanie? Na pewnym etapie trzeba pomyśleć mózgiem, a nie sercem. Nie wiadomo ile jeszcze będzie trwała wojna, a u nas już wcześniej było źle.
@androgen: gownem to jest robota twojej mamy przy wizji smierci choc jednej osoby przez to ze ktos zostalby zawrocony na granicy i musial dreptac kilkaset kilometrow probujac szczescia w innym kraju

Gdzie bylo zle? Zyjesz w grupie 10% najbogatszych krajow na swiecie

zle ma pozostale 90
@Norskee Polak Polakowi polakiem xD Czyli ludzie w Polsce nie mają prawa narzekać na to, że tracą pracę albo na to, że ceny jedzenia i paliwa rosną? Fakt, że na Ukrainie jest bardzo źle, nie jest plastrem na wszystko co dzieje się w Polsce. Tu też nie mamy kolorowo, a rząd #!$%@? obywateli jak tylko chce, z tym że mam wrażenie, że teraz nikt tego nie zauważa, bo Ukraińcy.
@pytlar To prawda, tak jak powiedziałem — nie mam żalu do Ukrów, bo to nie ich wina. Jedynym winnym jest Putin. Z tym, że nasz rząd jest winny wprowadzania zamętu w Polsce. Tak jak podczas pandemii nie umieli poradzić sobie z sytuacją, tak samo jest i teraz. Nie sądzę, abyśmy byli przygotowani na przyjęcie jeszcze kolejnego miliona czy dwóch uchodźców. Nawet już nie ze względów finansowych, a z takich, że w końcu
Tak jak podczas pandemii nie umieli poradzić sobie z sytuacją, tak samo jest i teraz


@androgen: a kto na co dzien przyjmuje 1.5 miliona uchodzcow wciagu 20 dni? Kto ma procedury na takie sytuacje? Wydaje mi sie, ze nikt
@Norskee To wydaje mi się, że w takiej sytuacji trzeba wpierw przynajmniej szczątkowo pomyśleć, że kraj w końcu nie będzie w stanie zapewnić tym ludziom schronienia, a nie pochopnie decydować się na przyjęcie większej ilości. To przykre, ale nie możemy wpuść połowy ludności Ukrainy i nie odczuć przy tym żadnych strat czy utrudnień. Pieniądze na tę pomoc nie biorą się z nieba.

Bronienie tego na siłę nie ma sensu. Może teraz jeszcze
@androgen: Dobra

Jest wojna, ludzie umieraja i chca uciekac z kraju

Ty jestes odpowiedzialny za organizacje wszystkiego tak zeby dzialalo "zajebiscie".
Ile czasu sie zastanawiasz nie wpuszczajac ludzi zeby sobie przygotowac jakis plan? Tydzien? Dwa? Piec tygodni?

To przykre, ale nie możemy wpuść połowy ludności Ukrainy i nie odczuć przy tym żadnych strat czy utrudnień.


A kto mowil ze nie bedzie utrudnien? Kto w ogole oczekiwal ze ich nie bedzie?
Gdzie bylo zle? Zyjesz w grupie 10% najbogatszych krajow na swiecie

zle ma pozostale 90


@Norskee: To się #!$%@? z nimi podziel swoją pensją, zamiast tłumaczyć komuś, że praca jego mamy to poświęcenie na które jesteśmy gotów. Przelewasz 50% pensji na biedne dzieci w Afryce? Oddałeś część swoich zarobków Ukraińcom?

Nie?

Łatwo jest #!$%@?ć, gdy coś nie dotyczy nas bezpośrednio. Podstawową zasadą kierującą państwem polskim ma być zapewnienie bezpieczeństwa, wolności i
@kilemile:

to należy to zrobić tak, aby jak najmniej zaszkodzić Polakom.

Ktos cie z wlasnego domu wyrzucil? Jakis urzednik przyszedl i ci dokwaterowal 2 matki z dziecmi? Co takiego sie stalo, ze tak ciezko ci sie nagle zaczelo zyc w zwiazku z przyjazdem uchodzcow?

W zwiazku z przyjazdem uchodzcow, a nie tego, ze jest wojna w sasiednim panstwie i wszstko drozeje niezaleznie od tego czy ktos do nas ucieka czy
@kilemile: ja drugo miesiąc oddaje swoje 500+ na pomoc, teraz już będę to robił regularnie. To dla większości Polaków jedne większe zakupy, a dla kilku miliardów ludzi, więcej niż miesięczna pensja