Wpis z mikrobloga

@d3stabilizacjon
Oczywiście nie jest prawdą co niektórzy twierdzą, że nie da się w Polsce legalnie posiadać broni, ale też nie przesadzajmy w drugą stronę - nie udawajmy, że łatwym dostępem do broni jest konieczność przerzucania się toną papierków, czekanie pół roku, zdawanie egzaminu, wydatek kilku tysięcy zanim kupisz broń w ogóle, spełnianie warunków formalnych jak udział w zawodach etc.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Do wiadomości wszystkich : pierwszy komentarz był typowym trolem, który mija się z prawdą oraz działa na szkodę stzrelectwa jako tematu ogólnego. Osoby zainteresowane tematem wiedzą, ze ścieżki uzyskania pozwolenia na broń są różne i nie wprowadzają się w żadnym wypadku do udawania czegokolwiek. Kolega @prnppp robi słabą robotę dzięki czemu ląduje na zasłużonej czarnej liście. Dziękuję za uwagę.
@matowy w kolekcjonerskiej masz problemy z noszeniem broni w porównaniu do sportowego.

Ogólnie powinni w końcu przestać udawać i stworzyć pozwolenie do celów rekreacyjnych łączących zalety kolekcjonerskiego i sportowego, bez członkostwa w pzss i konieczności bycia w stowarzyszeniu kolekcjonerskim, to niepotrzebna biurokracja
@d3stabilizacjon jak dobrze trafisz to jedynym zmartwieniem jest podpisywanie wniosków i zapłacenie lekarzowi za zaświadczenie bo i egzamin masz zdany jak nic nie odwalisz. Jedynie na praktycznym na policji może być problem ze strzelaniem jak przyrządy nie są dobrze ustawione.
@DontLookBackInAnger po prostu miałeś pecha, ja trafiłem na takich gdzie zamiast strzelać to gadaliśmy o broni XD ale zdarzyło się też, że jak pod koniec dnia byłem to widać było, że chcą już do domu iść ale pełna profeska. Polecam grupy broniowe na FB i tam polecą w okolicy dobre towarzystwo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d3stabilizacjon: no ja uważam, że lepiej mieć ale też uważam że brak centralnego rejestru posiadaczy (bo o tym była mowa te 4 komentarze temu) byłby nawet lepszym rozwiązaniem niż jego istnienie, bo w obecnej formie powoduje problemy. Tak samo jak uważam że odstrzeliwanie pocisków do badań to glupota itp itd - nie znaczy to że jestem przeciwnikiem posiadania, wręcz przeciwnie
@d3stabilizacjon:

Podam ci przykład: Hitler przed atakiem w 1939 zrobił listę ludzi do zabicia w Polsce: profesorów, nauczycieli, księży, działaczy.

Teraz jest jeszcze gorzej, bo wszystko jest w internecie. Dopisz sobie jeszcze posiadaczy broni palnej.

Wystarczy usunąć 5% najniebezpieczniejszych Polaków i można dość spokojnie utrzymać resztę kraju.

To samo się właśnie dzieje m.in. w Mariupolu - zabijani są Ukraińcy którzy byli zbyt niebezpieczni dla okupacji (nawet poprzez pokojowe protesty czy działalność