Wpis z mikrobloga

@dobrymuzin: Przecież to zależy od tego ile wytrzyma Twój portfel. Ile obecnie zostaje Ci na życie? A ile zostanie jak stopy będą np. przez rok na 7/8%? Przelicz to.

Ja osobiście nie zmieniłam, mam 6M i nawet jak przez 2 lata będą trzymać wysokie stopy to i przeżyje i wyjdzie mi korzystniej niż stałe na 5 lat, jedyny minus to mniejsze oszczędności w sali miesiąca - ale trudno, trzeba to przełknąć.
  • Odpowiedz
@ImYourPastClaire: Po dwóch latach zawsze mógłbyś refinansować na zmienne stopy. Obecnie jestem w podobnej sytuacji i orientuję się czy przechadzać na stałe można wcześniej bez prowizji spłacić kredyt refinansując go np za rok/dwa
  • Odpowiedz
Po dwóch latach zawsze mógłbyś refinansować na zmienne stopy. Obecnie jestem w podobnej sytuacji i orientuję się czy przechadzać na stałe można wcześniej bez prowizji spłacić kredyt refinansując go np za rok/dwa


@pp93: Zacytuję sama siebie z wczoraj: kolejne obowiązkowe ubezpieczenia na lata, prowizje, wyceny - to wszystko kosztuje i sumarycznie nie jest tego wcale mało. Pomijając kwestie, że jeżeli czyjaś sytuacja się zmieni np. straci pracę, zmieni, wiadomo, że nie
  • Odpowiedz