Wpis z mikrobloga

Jakie ceny teraz za 1 kWp? Był dziś u mnie przedstawiciel jednej firmy (wiele lat na rynku więc nie krzak), czekam na ofertę, ale wychodzi 6k pln brutto za kWp ( ͡° ʖ̯ ͡°) za to porządne podzespoły i - uwaga - montaż w tym miesiącu żeby zostać na starym systemie. Co myślicie? Wrzucę ofertę jak dostanę, na razie tak pytam wstępnie czy pisać dalej do firm czy brać ich skoro dadzą radę ogarnąć w przyszłym tygodniu.

#fotowoltaika
  • 17
@Bad_Wolf: @PrawieJakBordo: grunt droższy? Bo generalnie to wstępnie po rozmowie usłyszałem 40k plnów za 6.6 kWp z falownikiem 7 kWp Froniusa - akurat tak mają na stanie, inna konfiguracja to musiałbym czekać = brak starego prosumenta. Czyli brzmi ok?
@barto125: @Bad_Wolf: @michalcho: @Testuje_Toster:

Dostałem ofertę, panele Longi Solar 440W + falownik FRONIUS SYMO 7.0-3-M za 40k pln za 6.6 kWp. Falownik za mocny bo taki mają na stanie, zamontują w tym miesiącu i zostałbym na starym prosumencie.

Firma wydaje się solidna, wiele lat na rynku.

Brać, szukać dalej? Ma ktoś kogoś do polecenia na Trójmiasto?
@aso824: instalacja założona ok 2.5 tyg temu. Moc około 6.3 kwp huawei + longi od lokalnego instalatora 26k. Instalacja na dachu, może szukaj czegoś lokalnie, chociaż patrząc na kalendarz to może być kiepsko.