Wpis z mikrobloga

W końcu złapałem książkę ,,Archipelag Gułag" i jestem na początku, ale już mam przemyślenia, że w sumie się nie dziwię, że ludzie w Rosji są tak posłuszni i oddani władzy.

Przecież wszyscy, którzy mieli swoje zdanie, wiedzę, byli przeciwnikami, albo chociaż napomknęli coś złego o władzy to od razu byli aresztowani i już nie wracali.
Ludzie za to że nie donieśli na sąsiada też. Dziś podałeś rękę sąsiadowi i wieczorem był aresztowany, to ty byłeś następnego dnia.

I systematycznie eliminowano jednostki, które mogły coś zrobić, a zostawiano najbardziej potulnych i uległych i w takim duchu wychowywano nowe pokolenia xD

Jestem zachwycony i przerażony dbałością z jaką ktoś to wymyślił i stworzył sobie tak potulne społeczeństwo. Systematycznie, krok po kroku doprowadziło się do ludobójstwa. Hitler powinien był się uczyć od Stalina i Lenina, a te jego aryjskie społeczeństwo by zaistniało.

#ukraina #wojna
  • 19
@Garztam: według mnie komuna w Polsce miała i ma się dobrze a Kaczyński tylko albo az jest jej liderem, szczerze to nie wiem po co pojechał do Kijowa? Powiedzieć że on jest za lewactwem Rosja i komuna? Bo jak to inaczej wyjaśnić?
no właśnie, ja zrobiłem srogi pikaczufejs jak po przeczytaniu Archipelagu Gułag postanowiłem sprawdzić co jego autor miał do powiedzenia o współczesnej Rosji


@jast: Znam mentalność ruskich bardzo dobrze w moim mniemaniu. Nie jestem w stanie im zaufać, są bardzo wylewni kiedy da im się wódki. Nieważne, czy wykształcony, czy zwykły robol. A ci co nie piją, są jeszcze bardziej groźni.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

btw. Śmiech mnie ogrania,