Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#urzedasstory #profilzaufany #epuap #bekazpisu #rosja #wojna #ukraina
Ten kraj jest z kartonu i powinni go zaorać.
Rozumiem wojna, trzeba pomagać.

Pracuje w gówno urzędzie na podkarpaciu, zajmuje się potwierdzaniem profili zaufanych - między innymi.

Przyszedł do mnie pierwszy rzut Ukraińców, żeby sobie założyć profil - bo im tak kazano, bo wszystko załatwią przez internet - tyle zrozumiałem po ukraińsku.
Okej.
Dają mi Ukraiński dowód, rozwalony w 3 dupy i kwitek że mają pesel (kwitek tak wygląda, że ja sam bym sobie go mógł na drukarce wydrukować)

Dzwonię do ministerstwa cyfryzacji co mam robić, bo zero instrukcji zero wytycznych.

1. Panie jak ja mam zweryfikować czy Pan Sasza to jest Pan Sasza na dowodzie ? I czy ten ukraiński dowód jest legalny ? Zresztą w ustawie na temat profilu zaufanego jest napisane, że za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego (ale to polskiego).
- No w ustawie nie jest wskazane że POLSKIEGO ( ͡° ͜ʖ ͡°) proszę zweryfikować zgodnie z własnym sumieniem.
Ale jak ja mam to zweryfikować jak niema żadnej instrukcji jak wygląda ukraiński dowód.
- No proszę samemu to jakoś zweryfikować, trzeba pomagać przyjaciołom w potrzebie
No to świetnie.

2. Dobrze a jak mam zweryfikować to, na wniosku mają wpisać datę i miejscowość i się podpisać.
To jak ja zweryfikuję podpis, datę to pal sześć. Ale podpis? Jak ja nie znam cyrylicy to jak zweryfikuje to że przyszedł do mnie Sasza Szewczenko a podpisał się Siergiej Szewc ?
- No musi to pan własnym sumieniem zweryfikować
No to ja w takim razie, będę każdego Ukraińca odsyłał z kwitkiem.
- No tak nie można.
No to kto odpowie za to, że ja założę profil osobie X a będzie się nim posługiwała osoba Y
- Musi pan to własnym sumieniem zweryfikować.

Jakiś żart.........................

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6231cc491babbb3176f1e132
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 24
rychło wczas się tam obudziliście w tym urzędzie


@SlepyBazant: chodziło mi o to że urząd (a nie urzędnik) powinien być przygotowany bo było wiadomo że takie coś nas czeka

Najlepiej jakby urząd ogarnął wszystko jak to będzie wyglądać i odpowiednio przygotował swoich pracowników