Wpis z mikrobloga

Assay Management - tak się załatwia sprawy!

Dla niewtajemniczonych: dlaczego to robię?


TL:DR


Kochani, uczcie się. Tak się załatwia sprawy! Assay nie oferuje już weksli inwestycyjnych, więc cały mój poniższy wpis stał się nieaktualny:
https://www.wykop.pl/wpis/63306585/pierwszy-problem-z-assay-weksle-inwestycyjne-slysz/

Od teraz Assay oferuje po prostu weksle.
Można się rozejść.

Ok, żartowałem. Nie będę powtarzał tego, co w tamtym wpisie, możecie przeczytać sami. A dodatkowo znalazłem info od KNF:
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/kampanie_informacyjne/Weksle_inwestycyjne

"W skrócie wygląda to tak: wpłacasz pieniądze i nabywasz od Spółki wystawiony przez nią weksel inwestycyjny, następnie Spółka, korzystając z wpłaconych przez Ciebie pieniędzy, udziela pożyczki Przedsiębiorcy. Finalnie Przedsiębiorca pożycza pieniądze od Spółki i jako właściciel nieruchomości ustanawia na niej hipotekę zabezpieczającą pożyczkę. Czyli kupujesz weksel inwestycyjny Spółki, ale tak naprawdę pożyczasz pieniądze dla Przedsiębiorcy na realizację jego inwestycji."

Dalej:
"Urząd KNF apeluje! Bądź ostrożny"
I wskazuje:
"- Upewnij się, czy informacja o gwarantowanej stopie zwrotu (np. 10% w skali roku) i bezpieczeństwie
inwestycji jest wiarygodna oraz czy istnieją analizy i dokumenty, które to potwierdzają
- Bądź świadomy, że weksle inwestycyjne nie są objęte gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
- Zwróć uwagę, że nie ma obowiązku przedstawiania inwestorowi dokumentu ofertowego weksli
inwestycyjnych ani wymaganych prawem informacji na ich temat
- Weź pod uwagę ryzyko niewypłacalności Przedsiębiorcy
- Miej na uwadze, że spółka wystawiająca weksel inwestycyjny nie podlega nadzorowi KNF
- Pamiętaj, że w przepisach nie istnieje pojęcie „weksla inwestycyjnego”

Generalnie przed inwestycją polecam wszystkim poczytać co o wekslach mówią UOKiK, KNF, RF.

Screeny w komentarzu

#assay
#finanse
#gielda
#inwestycje

virgola - Assay Management - tak się załatwia sprawy!

Dla niewtajemniczonych: dlac...

źródło: comment_1647440811jqIDpMopGCCv1l8cKDuaHw.jpg

Pobierz
  • 11