Wpis z mikrobloga

ogólnie problem jest taki, że mój dziadek (85 lvl, za 3 miesiące 86) ma parkinsona i sytuacja wygląda tak:

1. neurolog mu od 2 lat przepisywał leki na drżenia, przez jakiś czas działały ok, ale potem przestawały działać, więc mu zwiększył dawkę i od tej pory zaczął mieć omamy i robić głupoty

2. dostał leki na omamy, po których usypia na stojąco, jest nieprzytomny, sika przez sen i się przerwaca

3. po ostatniej wizycie u neurologa lekarz przepisał mu kolelejny lek na drżenia i powiedział wujkowi i matce, że jak będzie źle, to może wypisać skierowanie do psychiatryka (wtf?)

i takie błędne koło się robi, ktoś miał w rodzinie podobny przypadek i może coś poradzić?

#neurologia #medycyna #pytaniedoeksperta #geriatria
  • 12
@Zoyav: wydaje mi sie, ze to skierowanie do psychiatryka to na taka tygodniowa obserwacje, zeby dobrac odpowiednie leki, moze podejrzewa jakies inne jeszcze objawy a bez wspomnianej obserwacji wiecej przy wizycie nie jest w stanie ustalic
@Arado-Akbar: leki na parkinsona ok, czesto po bensarazydzie sa omamy wiec to jakieś niezwykłe nie jest, najlepiej iść do neurologa po inne neuroleptyki, ktore nie działaja tak silnie narkotycznie ale tu wybór jest mały bo wiekszosc nasila objawy choroby parkinsona, a co do teleporad - zawsze można umówic wizyte w domu skoro boicie sie jechać
od tej pory zaczął mieć omamy i robić głupoty


@Zoyav: kolego, miałem babcię lat 90, też parkinson, przez wiele lat. Te omamy i głupoty to jest po prostu demencja, u mojej babci doszły jeszcze problemy z komunikacją - zupełnie nie rozumiała co się do niej mówi. Niestety, żyła od tego momentu jeszcze ok 2 miesięcy. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, to jest serio sędziwy wiek, a wysyłając dziadka do szpitala jest duża
@SzwagierPrezydenta: no właśnie niewiadomo czy demencja czy skutki uboczne, bo jak miał niższą dawkę leków na parkinosona, to zachowywał się normalnie, dało się z nim logicznie rozmawiać, a po zwiększeniu dawki uważa, że ma 4 żony, że jest rok 1993, widzi różne osoby, zwierzęta, chce wychodzić z domu, urywa klamkę