Wpis z mikrobloga

#bron #pozwolenie #braterstwo

Jestem przy składaniu papierów do WPA Gdańsk, czytam wszędzie co i jak, ale spotykam się czasami z sprzecznymi informacjami, bo co WPA to inny zwyczaj. W związku z tym proszę o sprostowanie.

1. Kopia dowodu, patentu u licencji tylko i wyłącznie potwierdzone notarialnie? To że wrzucę na skaner dowód, a licencję po prostu wydrukują z strony nic nie da? Bo jeszcze piszą o plikach pdf na CD, a inni że nie trzeba.
2. Wnioski są trzy. Sportowe, kolekcjonerskie i dopuszczenie. Oryginał badań lekarskich daje do sportowego, a do pozostałych wniosków daje ksero z uwzględnieniem że wgląd do oryginału jest w sportowym?
3. Potwierdzenia przelewu, mogę po prostu wydrukować potwierdzenia z strony banku? Czy to musi być jakiś stempel pocztowy bądź banku?
4. Dwie fotografie, trzy wnioski czyli 6?
5. Motywowanie podania - artykułem prawnym czy po prostu własnymi słowami (w rodzinie zawsze broń była, bla bla xd)
6. Na stronie WPA Gdańsk nie widzę wniosków o dopuszczenie do posiadania broni (są o promesy i pozwoli pewnie)
W związku z tym wezmę wzór z innego WPA, ale co mi się rzuciło w oczy, to jest tam uwzględniona broń samoczynna. Nie jestem w stanie tego na szybko zweryfikować, czy na dopuszczeniu do posiadania broni (czyli np. jak pożyczam klubowa), może być broń samoczynna?
  • 6
@Barteks135:
1. Zwykle wydruki/ksero przeszło w innym WPA.
2. Tak.
3. Potwierdzenie z Twojego konta jest dokumentem oficjalnym, także to wystarczy.
4. Nie pamiętam, ale na sport i kolekcje chyba dawałem po 2 sztuki do kazdego.
5. Własnymi słowami, prosto i tyle.
6. Nie podpowiem.

IMO, najlepiej zadzwoń do WPA i się podpytaj, a nie na wykopie się pytasz xD
@Barteks135: to pomogłem jak mogłem :) nie robiłem dopuszczenia do przenoszenia, zgapiłem się i pewnie już nie zrobie :P ale warto jeszcze próbować do nich się dodzwonić, chyba że już masz odpowiedzi na wszystkie pytania, to składaj papiery.
Warto też wykupić wszystkie promesy od razu, bo ja tak nie zrobiłem i jak chciałem kupić karabin i strzelbe to czekałem jak #!$%@? na te promesy xD