Wpis z mikrobloga

Gdzie zamówić #iphone13 #iphone i czy brać w przedsprzedaży (kolor zielony), czy czekać na premierę i wtedy zamówić, tam gdzie będzie dostępny od razu?

Pierwszy raz kupuje coś od #apple i czytam, że na premiery mają często spore opóźnienia. Czy tak samo jest przy wyjściu nowego koloru do już będącego na rynku modelu, że mimo zamówienia w przedsprzedaży potrafią dostarczyć produkt kilka tygodniu po premierze, bo dostali za mało sprzętu?

Ceny takie same wszędzie praktycznie, więc brać w dużym elektromarkecie typu Media Markt, czy od jakiegoś resellera typu Ispot, Cortland itp.? Nie chciałbym zamówić dzisiaj a dostać telefon po miesiącu od premiery ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gadałem z dwoma sklepami i nie potrafili mi jednoznacznie odpowiedzieć, więc może wy z własnych doświadczeń doradzicie.
  • 24
@gundogawa: mam ten sam dylemat, miałem dzisiaj zamawiać zielonego (genialna kolorystyka) ale właśnie też nie wiem jak z wysyłką. RTV mają po 17.03 , Neonet ma po 18.03.

jak to było rok temu z kolorystką fioletową w iphone 12, ktoś coś wie ?
  • 0
@Rozporek12 serio? :o kojarzysz takie praktyki z przeszłości? Obecnie zielony i tak jest droższy o 100 zł od pozostałych kolorów, więc myślałem, że już nie podniosą, a nawet po czasie obniżą cenę do pozostałych
@gundogawa: zobacz, że bazowa cena każdej 13stki to 4499 zł a tylko jak jest promocja to spada na 4099 lub 3999zł/. Wydaję mi się , że najnowszy kolor już po premierze przez jakiś czas będzie właśnie po 4499zł i bedzię trzeba poczekać na promocję. Są to tylko i moje domniemania, może się mylę , ale dziwne byłoby gdyby najnowszy kolor był tańszy od np czarnego czy różowego...
  • 1
@Rozporek12 z tego co widzę IP13 128gb wszędzie 4199 zł i to jest jako bazowa cena. Rozmawiałem przez tel z jednym z salonów Cortland i gość zapewnił, że cena na pewno nie wzrośnie po premierze. Więc chyba zostanie taka sama w najgorszym wypadku ;p
@gundogawa: dostałem maila od neonet :

"Dzień dobry,

Na ten tydzień zostały zaplanowane dostawy na nasz magazyn więc jak tylko w zamówieniu pojawi się stan, przekażemy je do realizacji, o czym poinformujemy Państwa mailowo. "

czyli teoretycznie jest szansa, że dostaniemy na przyszły tydzień
  • 0
@Rozporek12 ło kurde to nieźle, dzięki za update :D może nie ma tragedii z tą premierą.

Jak w cortlandzie nie mają towaru, to będę brał właśnie w jakimś markecie. ale oby mieli, bo u nich są spoko raty, jeśli chce się brać więcej niż 10 rat, bo prowizji wychodzi 300 zł przy 24 ratach, a nie jak w większości sklepów około 500-900 zł
  • 0
@Rozporek12 w ostateczności też bym właśnie brak 10 rat bo 0%, ale jednak 400 zł to już trochę więcej hajsu, a 200 z groszami jakoś tak spokojniej się czuje, więc zdecydowałem dać bankowi 200 zł, kosztem płynności finansowej, bo nigdy nie wiadomo czy gdzieś auto się nie #!$%@? czy coś XD