Wpis z mikrobloga

@adableble galeria Młociny :)
Pierwszy raz byliśmy, bardzo fajne miejsce.

@ahbhch Też dobry pomysł :D

@pranko_csv: To w ramach rewanżu zadam pytanie. Czy uważasz że niedopilnowane przez rodziców dziecko powinno móc podejść do pranko, bez zaproszenia zacząć go obejmować oraz ciągnąć za ogon? W końcu nie musi się przejmować chronieniem twojego psa przed negatywnymi emocjami.


@Waffenek
Rozumiem, że to jakaś analogia do psa wąchającego człowieka?
Myślę, że emocje Cie troche ponoszą
To skoro było to dla niego stresujące to po cholerę go ciągniesz do galerii handlowej?


@Waffenek: Wątpie, że tutaj jest taka sytuacja, ale czasami psa trzeba przyzwyczaić do rzeczy, które aktualnie go stresują, żeby później stresujące nie były. Np. pies przewodnik nie może się bać ruchomych schodów, jazdy metrem czy autobusem etc., a najpewniej na początku nauki będzie.
@pranko_csv:
"Jeśli masz kontrolę i znasz swoje wytrenowane zwierzę to spoko."
"Pranko pracuje z chorymi dziećmi i na takie ekscesy zareagowałby opanowaniem lub ucieczką."

Tylko skąd ktoś obcy ma o tym wiedzieć? Po ulicach chodzi też masa nieodpowiedzialnych osób z jakimiś niestabilnymi zwierzętami i nonszalancko puszcza je sobie np. luzem. Przez takiego jak się okazało "niby" ułożonego psa zostałem jako dziecko pogryziony, stąd moje obawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
@pranko_csv: Wariacie, mnie kiedyś za dzieciaka pies ugryzł w nogę i boję się psów, do tego stopnia że jak wracałem ze szkoły i widziałem szczekającego psa będącego luzem to potrafiłem się cofnąć i iść inna, kilkaset metrów dłuższą drogą. Do tej pory jak podbiega do mnie pies który nie jest na krótkiej smyczy to mam odruch obronny i zasłaniam się rękoma.

Nie rób tego mi i innym tego typu ludziom, po