Wpis z mikrobloga

Drogie Mireczki. W związku z regularnymi obawami o to że pomysł #wykopowawaluta #microcoin upadł informuję że jest wprost przeciwnie. Jest grupa kilkunastu osób które pracują intensywnie nad poradnikiem, przeglądają rynek, próbują wybrać do głosowania wszystkie warte uwagi waluty i zebrać wszystkie wartościowe informacje o nich żeby umożliwić sensowny wybór. Osobną kwestią jest też wybranie dobrego momentu do wejścia z przytupem w tą historię.

Dlatego proszę was o nie tracenie wiary i cierpliwość, bo chcemy to zrobić porządnie i rozsądnie, gdyż wychodzimy z założenia że inaczej absolutnie nie ma to najmniejszego sensu. Zrobić głupotę jest na maksa łatwo, nikomu nie chodzi o to żeby utopić kasę w czymś bezsensownym.

Chcemy żeby każdy niezależnie od obecnego doświadczenia był w stanie zacząć z nami zabawę, oraz by sytuacja była wiarygodna by nie skończyło się na oskarżeniach o spiseg.

Zachęcam do dzielenia się wartościowymi poradnikami, stronami które ułatwiają wygodny przegląd sytuacji, propozycjami walut-kandydatów, oraz alternatywnymi sposobami wymiany konwencjonalnych walut na BTC.

Z informacji które również warto zdementować raz na zawsze bo ciągle są o to pytania różnymi kanałami: GoldCoin upadł ostatecznie ze względu na wysokie prawdopodobieństwo iż autor projektu leci sobie w balona ze społecznością (nakopał kupę kasy sam i czeka na moment żeby sprzedać wszystko kiedy tylko będzie to się opłacało)

Jeśli macie jakieś pytania, nie krępujcie się.

TL;DR Akcja nie upadłą trwają intensywne pracę, odrobinę cierpliwości proszę.

#microcoin
  • 25
@ZeppelinPL: ja poproszę o rozwianie wątpliwości, bo może się mylę:

Rozumiem sens nabywania waluty, jeśli chce się nią płacić za jakieś dobra. Ktoś coś produkuje, sprzedaje za mirkocoiny, ktoś oferuje za nie jakieś usługi, itd, itp. Waluta nabiera pokrycia w postaci wykonanej za nią pracy i jej wartość względem innych walut może rosnąć.

Z tego co widzę, to jednak większość mirkowych amatorów traktuje to jako inwestycję, czyli kupienie waluty jako towaru,
@Uszatyy: @PiTcA: wyborem waluty zajmuje się mikro, precyzyjniej osoby z tagu wykopowawaluta. Wybór jest nasz wspolny, poradnik jest w 90% skonczony (tam bedzie opisane do momentu przed kupnem naszej [jescze nie wybranej] waluty, tak aby każdy mógł sie przygotować)
@Wwojtek: Wybór będzie ostateczny, czy pojawi się sonda? Sonda będzie jawna? Bo były głosy by zrobić sondę, a wyniki opublikować później, co według mnie stawia osoby zajmujące się tym na wygranej pozycji.
@PiTcA: sonda jawna na tagu #wykopowawaluta , czekamy cały czas na propozycje walut (zebraliśmy 2 chyba Franko i costam jeszcze, jest wpis na tagu wykopwaluta albo microcoin), ja też siedzę trochę nad tym bo mam czas. Wczoraj napisałem wstep do poradnika i pierwszy rodział (jak kupować na bitcurex bitcoiny), inna osoba napisała kolejny (o kupowaniu waluty nowej [tej ktora bedzie wybrana] na cryptsy), teraz jeszcze inna osoba obrabia to graficznie i
@PiTcA: o wykopwalucie? Według mnie też to jest zły pomysł, to ma być nasze wspólne mirkowe osiągnięcie - powinno zostać na mikro. Ja osobiście podzieliłem się tym co umiałem (o bitcurex), każdy swoje 3 gorsze dorzuca do projektu :)
@Wwojtek: No tak, żeby każdy miał dostęp bez przeglądania całego tagu (szczególnie nowe osoby). Mowa tylko o napisanych poradnikach, do tego ewentualnie kurs wybranej waluty i stream z tagu.
@Dalthair: I wtedy będzie wielki dym, że osoby które się tym zajmują już zdążyły się obkupić. Chyba lepiej jak będzie jawne i każdy będzie miał takie same szanse? Jednak wyniki dostępne byłyby dopiero po zagłosowaniu.
@PiTcA: Jak zobaczy każdy przewagę w głosach to poleci od razu kupować a nie o to chodzi by było kupowane po trochu tylko każdy w jednym terminie. Nadal sądzę, że niejawna sonda najlepsza.
@PiTcA: @Dalthair: Dlatego plan jest taki według mnie:

Waluta nie została jeszcze (obecnie) wybrana.

Wydać dziś/jutro pierwszą część poradnika, która informuje jak kupić BTC i przerzucić ja na cryptsy -----> każdy będzie miał już przygotowane BTC i czekał na inwestycje -----> Jak już każdy przerzuci BTC wybieramy walute (wtedy staje się jawna), według mnie taki pomysł jest najuczciwszy i antyjanuszowy.