Wpis z mikrobloga

Generalnie sam lubię posłuchać czasem Bartosiaka, ale nigdy się jakoś bardzo nie interesowałem geopolityką, chociaż ciekawy to był temat dla mnie. Przy pierwszym razie stwierdziłem, że trochę poszerzę wiedzę na ten temat, poszukałem i cyk Bartosiak, spodziewałem się ogromnie skomplikowanej wiedzy, gdzie mało co będę rozumiał, a usłyszałem tylko ładnie ubrane w słowa truizmy i proste założenia z dodatkiem militarnych aspektów, czy geopolityka generalnie jest nieskomplikowaną dziedziną, czy jednak taki styl Bartosiaka, żeby trafiać do wszystkich?
#ukraina #bartosiak #wojna #pytanie #geopolityka
  • 8
@Jcmg: Dla równowagi posłuchaj jeszcze Leszka Sykulskiego. A potem już algorytmy YT będą podsyłały kolejne propozycje. A jeśli się zainteresujesz, to możesz sprawdzić podcasty Ośrodka Studiów Wschodnich. Oczywiście nie powiem, który wydawca ma rację, bom jest prosty wykopek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jcmg: @Mechisto:
A ja sugeruję przeczytanie (nawet dość krótkiego - wystarczy by się zorientować-choć lepiej znać całość) ,,ojca" strategii Sun-Tzu. Jest w necie. Tam to dopiero są ,,truizmy", jeżeli porównasz do Bartosiaka. Ogólnie moim zdaniem dobrze zaczynać od klasyki, bo wówczas wiadomo na kogo i jakie poglądy ktoś się powołuje, do czego pije.
@kfiatek_na_parapecie: Nam takie wrażenie. Dlatego postawiłem go dla równowagi na przeciw Bartosiaka, który jak sam przyznaje rosji nie lubi. Według Bartosiaka należy robić wszystko, aby rosję dystansować i dążyć do zminimalizowania jej wpływów wszędzie, a przy odpowiedniej okazji zakończyć jej nędzny żywot. Sykulski natomiast jest za robieniem biznesów z rosją. Nie wiem czy jego prorosyjskość jest podyktowana faktem, że jednak są za dużym graczem żeby ich zignorować, czy jest jakiś inny
@Jcmg: Geopolityka a budownictwo:
- każdy mówi, że się zna
- każdy próbował
- konsekwencje podjętych decyzji są widoczne po wielu latach
- trzeba się znać na wszystkim: projektowaniu, murowaniu, hydraulice, elektryce (geografii, polityce, kulturze, uzbrojeniu)

Największą zaletą Strategy&Future jest to, że dyskutują ze wszystkimi z Polski i zagranicy, z ludźmi z każdej dziedziny. Wolą analizować przedmiot, niż jego autora.