Wpis z mikrobloga

Oglądam na #player program o downach.
#downtheroad i #projektcupid i rozumiem zamysł #tvn by pokazać ze to normalni ludzie itd ALE jestem pewny ze z castingu wybrani naprawdę są Ci „lepsi” widać to po rodzicach ze to są bogaci ludzie.
Jeśli ktoś ma kasę i od małego taka chora osoba bierze udział w różnych zajęciach, rehabilitacji itd to potem ten chory bez problemu radzi sobie w życiu. A osoby biedne, bez żadnej pomocy są tak naprawdę skazane na najgorszy typ choroby. Często się słyszy ze chory na zespół downa zgwałcił własna matkę.
Ogólnie Down The Road bardzo polecam, ten Cupid nie bardzo.
  • 8
  • Odpowiedz
@MrBeast: Ale to norma że tvn bierze do swoich programów tych wyksztalconych i dobrze sytuowanych. Czy to cupid czy inne programy. Obejrzalbyś chocby Czeskie kuchenne rewolucje to tez bys widzial dużą różnice co do polskiej.
  • Odpowiedz
@MrBeast: To są przede wszystkim osoby o łagodniejszej odmianie ZD (absolutnie się producentom nie dziwie) od tego głównie zalezy czy człowiek jest w stanie jako tako samodzielnie funkcjonować. Jak ktoś jest mocno upośledzony, to te wszystkie zajęcia niewiele pomogą.
  • Odpowiedz
@MrBeast: no ale to normalne że biorą osoby bardziej przewidywalne. Nie wezmą dzieciaka z autyzmem od jakiej patorodziny gdzie sąsiadka czy babka wychowuje takiego na własną rękę bez korzystania z jakichkolwiek szkoleń i nauk wobec autystyka bo inaczej program nawet by nie wystartował przez ataki stresów u takich ludzi.
  • Odpowiedz
@MrBeast: no to oczywiste. I to nawet nie chodzi o kase, tylko wzieli tych najmniej chorych. Moja znajoma sie zajmuje chorymi na zespol downa i sama mi potwierdzila, ze ci wybrani to jest 0.1% top downow.
  • Odpowiedz