Wpis z mikrobloga

@W_goracej_wodzie_company: @m_silvus: dokładnie, zagrajcie na próbę, z instrukcją, krok po kroku. Nic się nie stanie jak coś pominiecie. Wyjdzie potem. W tej grze instrukcja jest całkiem niezła. Instrukcja z opisami ptaków też jest ważna, bo wyjaśnia problemy z rozumieniem kart (większość).
Pamiętajcie, że teraz gry to nie typu chińczyk i przesuwanie po polach a raczej oznaczanie pionkami co właśnie robicie (tzw. work placement). Ewentualnie obejrzyjcie sobie filmik jak grać. Gra
@W_goracej_wodzie_company:
Po prostu nim zaczęliśmy grać w bardziej rozbudowane gry to graliśmy w coś prostszego, jak Catan, Wsiąść do Pociągu czy Na skrzydłach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie, to dwie rzeczy:
- granie w gry planszowe sprawi, że następne gry będą dla Was coraz łatwiejsze do nauczenia. Widziałem to po ostatnim różowym, z którym się spotykałem - początkowo gry sprawiały jej trochę trudności z ogarnięciem
@W_goracej_wodzie_company czytanie instrukcji z rozłożona gra i potem próbna gra. Potem zazwyczaj szukam na yt jakiejś recenzji/zasad/gameplay i patrzę czy grałem tak samo. Ew czytam instrukcje drugi raz. No i oczywiście jak mam wątpliwość w czasie gry to na bieżąco weryfikuję.
@W_goracej_wodzie_company:
Imo
1) Jak ktos ogarnai i was wprowadza na zywo grajac z wami
2) nie masz tego, no to youtube. Warto wtedy zagrac raz czy dwa, nawet zle>
3) potem doczytac intrsukcje. Wiadomo wtedy sie dowiesz, ze wszystkie poprzednie rozgrywki grales zle, ale rozumiesz do czego sie odnosi cala instrukcja.
@E-Seven: Ja nie przepadam za Splendorem, nawet nie rozumiem fenomenu tej gry. Ale liczyć? Tam się wykracza kiedyś poza dodawanie w zakresie 5-6 (nie licząc punktów zwyciestwa, gdzie trzeba policzyć do 'aż' 13? :D ).
@W_goracej_wodzie_company ogranie przychodzi z doświadczeniem. Warto rozłożyć sobie grę i przygotować do pierwszej rozgrywki, w czasie czytania instrukcji robić przykładowe ruchy, wtedy macie zobrazowane jak dana akcja wygląda i łatwiej przyswoić zasady.

Przy tłumaczeniu innej osobie pomijaj wyjatki i zasady specjalne na sam koniec, żeby nie pomieszać w głowie przy podstawowych zasadach.
@venomik przyczepię się trochę.

Geekfaktor często popełnia błędy przy wideo instrukcjach. Miałem z tym ogromny problem przy mage knight, gdzie źle wytłumaczył przyznawanie obrażeń, film zobaczyli współgracze i przy stole musiałem im wyperswadować, że to pan z jutuba się myli. Przy nemesis też źle wytlumaczył kiedy postać umiera.

Te filmiki warto oglądać po uprzednim zapoznaniu się z instrukcją.
@lizakoo: potwierdzam, niestety już kilka razy się naciąłem na wideo instrukcjach Geek Factora, w dodatku mam wrażenie, że leci po kolei zgodnie z instrukcją, co nie jest najlepszym ze sposobów tłumaczenia gier, mam wrażenie że Geek Factor tłumaczy gry po rozegraniu jednej rozgrywki co sprawia, że czasem ważne aspekty są przez niego niedokładnie omawiane, a te proste omawia aż do przesady
@sidneypl dokładnie tak. Mnie wmurowało jak asoekt walki w MK został spieprzony. Wszystko można łatwo wytłumaczyć, ale liczenie walki z fazami i obrażeniami jest jednym z trudniejszych aspektów tego tytułu