Wpis z mikrobloga

#medycyna

Cześć. Poszukuję źródeł informacji na temat medycyny które byłyby na poziomie wyższym niż liceum (ogólne pojęcie o o działaniu organizmu), ale niższym niż studia medyczne (dokładna znajomość aminokwasów, listy leków i ich interakcji, itd.).

Lekarzem nie jestem i nie zamierzam nim być, ale lubię się uczyć i medycyna mnie dość ciekawi. Do tej pory uczyłem się w ten sposób że natrafiałem na jakiś temat - na przykład jako ciekawostkę w internecie, albo pojawiał się u mnie jakiś objaw chorobowy - i wtedy szukałem informacji na ten temat próbując dowiedzieć się czegoś więcej. Ale to trochę takie błądzenie w ciemności, bo nie wiem jaką ścieżką jest warto podążać a jaką nie. Nie wiem która informacja da mi pełniejszy obraz całości, a która będzie nieznaczącym szczegółem. Nie zawsze też wiadomo czego w ogóle szukać.

Chciałbym więc aby takie źródła przyjmowały formę kompleksowych artykułów opisujących zagadnienia z góry do dołu - tak jak artykuły np. na medonecie, ale bardziej profesjonalne, szczegółowe no i przede wszystkim z aktualnymi informacjami a nie sprzed pół wieku. Dobrym przykładem tego czego szukam jest PsychonautWiki - no ale to jest poświęcone wyłącznie substancjom psychoaktywnym. Zachęcam do zajrzenia do jakiegoś konkretnego artytkułu, np. o LSD i sprawdzenia jak to wszystko jest ładnie ustrukturyzowane i przedstawione.

Chcę coś podobnego, ale dla np. leków, narządów, układów narządów, chorób. Oczywiście nie musi być wszystko to na raz. Może być ogólnie medycynie, albo też o konkretnych specjalizacjach - neuro, kardio, itp. Podologom jednak dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znacie takie strony?
  • 1
  • Odpowiedz