Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #jonghobak #originalcharacter #anime #artstation A

Mordki jest sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż tutaj temat dla znawców #raspberrypi

Ile by to mniej więcej wyszło i jak bardzo jest trudne przy zerowej wiedzy przy tych zabawkach? ()
Ale mam Anaconda do Pythona zainstalowaną, więc może się przyda xDD

Mam kwiatka, który tak średnio rośnie... No dobra wcale i chciałbym mu powkładać pełno czujników jak:
- Temperatura otoczenia
- Temperatura gleby(?)
- Wilgotność otoczenia
- Wilgotność/nawodnienie gleby
- Pomiar nasłonecznienia
- Wątpię, że takie coś jest, ale pomiar docierających długości fal (czerwona, niebieska, uv, ir itp.)
- Coś jeszcze, o czym zapewne zapomniałem


Wszystko byłoby zasilane z USB kompa, bo i tak stoi koło komputera, a przy okazji by czytało dane, więc jakieś wifi/bluetooth niepotrzebne.
Pobierz BlackReven - #randomanimeshit #jonghobak #originalcharacter #anime #artstation A

M...
źródło: comment_1646996137Ndlunkwwaou950cRKulFrZ.jpg
  • 12
@BlackReven Tylko że te raspery musi ci na czymś ruszyć. Zazwyczaj na pingwinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym, proszę nie rzucać bluzgów na ten system. Jak go poznasz, to jest zajebisty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam ubuntu server do raspery ( ͡ ͜ʖ ͡)
@BlackReven a wiec co do linuxa osobiście jadę na Raspbian Lite (oficjalny instalator pozwala wyklikanie serwera ssh oraz konfiguracji wifi)

Co do hardweru czujniki analogowe to prosta sprawa (Wilgotność/nasłonecznienie)
Wlutowujesz mcp3008. Masz 8 wejść analogowych i gotową bibliotekę pod pythona
Kwestia zczytania co ci czujnik wypluje

Co do czujników cyfrowych uważaj na jakim napięciu pracują.
Rpi leci na 3.3v podczas gdy większości czujników pod arduino leci na 5V

Aby bezpiecznie podpiąć czujnik
Pobierz rmerrorlog - @BlackReven a wiec co do linuxa osobiście jadę na Raspbian Lite (oficjal...
źródło: comment_1647006347TCDvU6avzTF6YbA5wtO1lq.jpg
@BlackReven: Że też mi umknął taki temat () Koniecznie musi być na raspberry? Bo raspberry do monitorowania jednego kwiatka to raz że ostry overkill, a dwa aktualnie ceny raspberry są delikatnie mówiąc chore. Chyba że chodziło Ci o raspberry pico, lecz do takiego projektu ograniczyłbym się do arduino Z dość prostego powodu, na internecie jest pierdyliard tutoriali oraz opisanych projektów więc nawet jeśli się gdzieś zatniesz to
Pobierz Hajak - @BlackReven: Że też mi umknął taki temat (-‸ლ) Koniecznie musi być na raspber...
źródło: comment_1647364644zk1Mu2l2mKkuePTyL81oPy.jpg
@Hajak: O kurcze jakie obszerne wyjaśnienie || (ʘʘ)

Tak myślałem, aby Ciebie zawołać, bo właśnie pamiętam, że coś takiego robiłeś :D

Przyznam się bez bicia, że myślałem, że arduino i raspberry to jest to samo, a przynajmniej jakiś łatwiejszy odłam czy coś ()

Dziękuję bardzo również za linki, w wolnej chwili się to przestudiuje co i jak