Wpis z mikrobloga

Pomału chyba trzeba się szykować na scenariusz pełnego okrążenia Kijowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) Śmiejemy się z kacapów, ale oni cały czas idą naprzód i o ile nie dojdzie do przewrotu w Rosji, to podbiją całą Ukrainę jak tak dalej pójdzie. Stracili 1000 sztuk różnej maści sprzętu, ale to jakieś 5-10% (?) tego co rzucili do tej pory, a Ukraińcy pewnie już też są mocno wykrwawieni. Blitzkriegu może i nie było, ale zaczęło się uparte rąbanie głową w mur - stara rosyjska strategia. Głów mają jeszcze dużo, a mur w końcu skruszeje.

Ja wiem, że jesteśmy wszyscy optymistyczni i trzeba mieć nadzieję i walczyć do samego końca, ale o ile NATO się nie zaangażuje bezpośrednio, to Ukraina w końcu padnie. Rosja nie zbankrutuje w 2 miesiące, a tyle wojna może nawet nie potrwać. Śmiejemy się z rubla, ale Rosja mimo wszystko jest w dużym stopniu samowystarczalna. Może i Rosjanie będą wcinać ziemniaki z pyrami trzy razy dziennie, ale z głodu nie umrą.

Jedyna nadzieja, to albo wejście NATO (ale wiemy jakie to może być niebezpieczne) albo bunt społeczny lub przewrót wojskowy.

Chciałbym się mylić i może wyprowadzicie mnie z błędu, ale te straty Rosjan mimo że ogromne i na Zachodzie nie do przyjęcia, to jednak nie są na tyle duże by w dającej się przewidzieć perspektywie wieszczyć porażkę armii rosyjskiej.

#ukraina #rosja
  • 67
jeżeli jakimś cudem uda mu się zająć Ukrainę, to ma drugi Afganistan gwarantowany a i tak jest skończony.


@Latinkasweet: w to nie wątpię, ale kurde liczyłem jednak na jakiś cud, że armia rosyjska się wycofa i nie będzie zajmować Ukrainy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@raspberryleaftea: Tak na pewno mu nie zależy, dlatego nawet swoich najbliższych współpracowników trzyma na 10 metrowy dystans xD
Nie wiem czy jesteś ruskim trollem czy co, ale Putler to ma akurat w cholerę do stracenia, tak samo jak jego kumple, zbyt kolorowe życie mają żeby je kończyć dla jakiejś tam zemsty.
To takie bajeczki pod zachodni plebs.
@memento_mori: O ile w Mariupolu możemy mówić o klęsce humanitarnej to uważam, że Kijów na razie nie podzieli takiego samego losu, jeżeli kolejne próby zajęcia miasta będą przypominały te dotychczasowe. Rosyjskie wojska po przegrupowaniu musiałby się stać skuteczniejsze, lepiej zorganizowane, a przede wszystkim lepiej zaopatrywane. A jeżeli wciąż będzie brak, któregoś z wcześniej wymienionych to uważam, że z trudem i uporem Ukraińskich jednostek sobie nie poradzą.
@memento_mori: nie, ale chce już iść spać i nie analizować szukać linków, źródeł i tak dalej, dalej... dalej... jestem zmęczony i nie chce mi się toczyć żadnej słownej potyczki z jakimś Mirkem, poddaje się wygrałeś ale nie uważam że masz rację, zresztą takie gównowpisy są dla dzieci....