Wpis z mikrobloga

Zupełnie prywatnie do zabawy pobrałem sobie #pycharm i uruchomiłem trial wersji professional, żeby czysto rekreacyjnie pobawić się z #python

O ludzie, ja w robocie z tym #vscode to jak jakieś zwierzę pracuje. W tym pycharm wszystko jakieś takie ładniejsze i mądrzejsze. Opcje refactoringu wymiatają - nie jestem pewien czy w vscode w ogole da się przy pomocy wtyczki uzyskać chociaż namiastkę tego co tutaj.

Pytanie do tych co siedzą w temacie: czy PyCharm obsługuje opcję pracy na "remote container" tak jak vscode? Niby tam ma jakąś wersję "remote debugging" ale nie wiem czy to jest to samo.

#programowanie #ide
  • 8
@Ernest_: Mówisz o możliwościach vscode czy pycharma?
Bo vscode to pewnie wykorzystuje z 11% maksymalnych możliwości, a PyCharma to szacuje na 5%. xD

A tak serio to czuje, ze jeśli ogarniałbym te wszsytkie skróty klawiszowe w PyCharmie to byłbym nie do powstrzymania! Moja produktywność wzrosłaby o jakieś 15%.
@inny_89: pisałem akurat o pyharmie, bo sam od lat korzystam z ich produktów i komfort pracy ciągle rośnie.

A tak serio to czuje, ze jeśli ogarniałbym te wszsytkie skróty klawiszowe w PyCharmie to byłbym nie do powstrzymania!


warto właśnie na samym początku poświęcić te kilka godzin na trochę lepsze poznanie i personalizację. zerknij tutaj, co prawda stare i phpstorm ale wciąż kilka tipów jest aktualne ( ͡° ͜ʖ
Ja tak napieprzałem tam skrótami na 4 klawisze ze potem do fizjoterapeuty musiałem iść (serio).

Oczywiście sie da pięknie i przyjemnie debugować nawet zdokeryzowane. Dla mnie najlepsze co tam jest o obsługa GIT


@RolnikSamWdolinie: Mam nadzieję, ze z palcami już lepiej. Co do GIT'a to wyjde może na jakiegoś zacofanego dziada ale nigdy nie mogłem się przekonać do "wyklikiwania" tego i jesli nie wklepie komendy w terminalu to nie wierze, ze