Wpis z mikrobloga

@czlowiek_nierozumny: też, shorta na ropie, kilka innych wpadek, czasem coś zarobiłem ale generalnie jestem jakieś 6k w plecy jak pomyślałem sobie że miałbym za to zajebiste wakacje i ile czasu straconego, to muszę zrobić z 3 miesiące przerwy odłożyć coś typowo na przetracenie na giełdzie i może wtedy się uda. Teraz targają mną za duże emocje i niestety to że powiem sobie, że nie gram nic nie daje bo zaraz blikiem
  • Odpowiedz
młody jestem więc te 6k


@Jcmg: Nauka kosztuje. Nie ma nic za darmo
Nie da sie nauczyc tradingu bez tradingu, i nie da sie tez nauczyc bez popelniania bledow
Normalna sprawa, wazne zeby Cie to uczylo i zebys wyciagal wnioski i sie poprawial

Kendo -droga miecza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jcmg: Jak tego teraz nie czujesz to zrób sobie urlop. Nie mówię że na zawsze ale teraz jest ciężki czas nawet dla zaawansowanych. Najlepiej to się uczyć na longach jak cały rynek idzie w górę i są ewentualne korekty i rynek jest bardziej techniczny a nie teraz gdzie rządzi szybkie info.
  • Odpowiedz
@Jcmg Na początek mały kapitał, chyba, że wiesz w 100% co robić. Nawet najlepsi mają obsunięcia kapitału, to nie jest lokata, ważne, żeby w dłuższym terminie wychodzić na plus.
  • Odpowiedz
@Jcmg to co napisał @151346136 - przegrywanie to element gry, kiedyś odrobisz to z nawiązką ;)

Jednak obecny rynek nie bierze jeńców i indeksy są ciężkie do rozczytania i zrobienie sobie przerwy przez najbliższe dwa/trzy tygodnie może być najlepsza decyzja, która uratuje resztę kapitału

Zmniejsz pozycje, z opisu wynika, że grasz kwota za dużą na Twoje zdolności psychiczne. Nie łudź się, że zarobisz w pierwszych latach gry. Nawet jakbyś miał grać 0.01
  • Odpowiedz
@151346136: @bruhhhhhhhh: totalnie rozumiem wasze podejście i szanuję, to nie tak że chce zrezygnować czy coś tylko po prostu czuje, że potrzeba mi przerwy. Targają mną za duże emocje związane z dużą jak na moje standardy straty co poprzez próbę odegrania się powoduje jeszcze gorsze skutki, do tego pracuje w audycie finansowym i mamy busy season nie jestem w stanie poświęcić dużo czasu na analizy, dlatego myślę że najlepsza opcja
  • Odpowiedz
Targają mną za duże emocje związane z dużą jak na moje standardy


@Jcmg: grasz za duze pozycje
do tego tez sie dochodzi z czasem, z czasem przyzwyczajasz sie do wiekszych ekspozycji w stosunku do twojego calego wealth i twoich dochodow
najpierw zacznij nisko, zwiekszaj, zaczynasz sie czuc niekomfortowo? ok, zostan na tym poziomie az sie przyzywyczaisz, pozniej znowu zwiekszaj
wielkosc pozycji musi byuc dostosowana do zmiennosci na rynku rowniez
im wieksza
  • Odpowiedz
@151346136: dokładnie dlatego chcę wrócić jak będę się czuł lepiej psychicznie i czasowo, na pewno nie przestanę próbować jak chwilę odpocznę a przede wszystkim nie przestanę się uczyć, jeszcze raz dzięki
  • Odpowiedz
@Jcmg: ja po takiej pierwszej wiekszej wywózce na poczatku zabawy, nie mialem ochoty nawet zerkać na notowania przez jakis czas, a co dopiero grać, jak cie ciągnie do tego, zeby dalej doładować konto blikiem, to moze jescze nie ma tragedii, aczkolwiek tak jak pisza koledzy wyzej, kilka tygodni przerwy, bez otwieranie pozycji i na spokojnie ułożyć sobie w glowie nowa strategie i plan działania
  • Odpowiedz
@maniek74: właśnie robię sobie przerwę żeby poukładac inne sprawy w życiu bo ciężki czas więc na pewno to nie sprzyja też tradeowaniu
  • Odpowiedz