Wpis z mikrobloga

@Antybristler: Przy kiepskim sygnale sieci komórkowej telefon może w poszukiwaniu lepszego sygnału często "przełączać się" pomiędzy kilkoma stacjami bazowymi, a to potrafi zużyć sporo energii. Tym bardziej, że kiepski sygnał oznacza, że telefon musi nadawać z wyższą mocą, by być "usłyszanym" przez stację bazową, co również zużywa dodatkowo energię.
@Gamol: @daczka92: @mp107: dzięki za odpowiedź. Jednak cały czas bywam w tych samych miejscach i jeszcze mi się nie zdarzyło tak szybkie rozładowanie. Może to mieć związek z tym, że wczoraj rozwiązałem umowę z jednym numerem i nie jestem już w priorytecie?
@Antybristler:

Może to mieć związek z tym, że wczoraj rozwiązałem umowę z jednym numerem i nie jestem już w priorytecie?

Nie sądzę.

Zmiana operatora mogła takie zachowanie spowodować - jeśli "nowy" operator korzysta z innych stacji bazowych (ogólnie każdy operator łączy się ze "swoimi" stacjami bazowymi/antenami - nie ma współdzielenia wszystkich, choć część operatorów współpracuje między sobą w tym zakresie, to jednak nie "każdy z każdym").

Jednak cały czas bywam w