Wpis z mikrobloga

Mirki, przyglądam się leasingowi i chciałem zapytać tutejszych ekspertów o zdanie. Chodzi o leasing samochodu osobowego, raczej używka, jakiś 2020 rocznik. Szukając jakiś aut trafiłem na mnóstwo firm oferujących już gotowe oferty samochodów do leasingu z kalkulatorami (ilość wpłaty inicjacyjnej, czas trwania leasingu, kwota późniejszego wykupu). Ciekawi mnie czy te firmy są legitne? Warto skorzystać z oferty takich firm (mówiąc o firmach chodzi mi np. o CarBerry)? Czy lepszym rozwiązaniem jest poszukać jakiegoś auta na własną rękę a potem spróbować wziąć leasing w bank (typu INGLease itp).

+ istnieje jakaś porównywarka ofert leasingów? Wszystko co znalazłem to działa na zasadzie: wpisz swoje dane, przygotujemy dla ciebie listę ofert i zadzwonimy/napiszemy na maila. Chodzi mi o coś typu mubi.

#leasing #samochody
  • 5
@quba1: Mam znajomych biorących auta w EFLu i nikt nie narzekał - mówię tu o obsłudze klienta, prostocie formalności i braku problemów później, a nie ofercie aut czy cenach.

Oczywiście, jak korzystasz z kogoś, kto za Ciebie składa wszystkie elementy leasingu, żebyś tylko przyszedł i podpisał, to koszt musi być wyższy, ale jak bardzo i czy to się opłaca, to już nie mam takiej wiedzy.
@bodziodestruktor @kuraku wczoraj patrzyłem sobie na otomoto za autami i właśnie trafiłem na parę ogłoszeń, w którym było napisane, że podana cena dotyczy ceny jeśli weźmie się w leasing w EFL, albo od razu już z pomocą leasingowania w EFL. Skoro mówicie, że to legitne i jest zadowolenie to mocniej zainteresuje się tematem. U nich to działa tak, że ja przychodzę z samochodem, który chce wziąć na leasing? Nie mają jakiś swoich,
@kuraku: @bodziodestruktor: EFL jest do maszyn budowlanych, nie do aut Panowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słabe zagrywki z ich strony jak się nie płaci. A jak płaci to lotto - każdy leasing taki sam ( ͡º ͜ʖ͡º)

@quba1: Jeżeli jest to łączone, to zakładaj że na leasingu jest dopięta spora prowizja. Poproś o ofertę i podbij do mnie, sprawdzimy na