Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego rozwiązania na przyszłość. Aktualnie dom okoko 220 m2 powierzchni uzytkowej ,ogrzewany piecem na z podajnikien na ekogroszek, defro bodajże 21 kw. Zużycie na cały rok 5-6 ton eko groszku. Ocieplenie to standard sprzed 15 lat, więc 10 cm styropianu, welny na poddaszu w jednej warstwie, okna dwuszybowe itp. Ze zużyciem wiem że dużo zejść mi się nie uda, ale może jest jakaś opcja bezobslugowosci w rozsądnych cenach poza sezonem zimowym?Cos w stylu Pompa ciepła cwu i do podlogowki ( raptem 3 pętlę na cały dom, więc tak jakby jej nie było)? Jakieś pomysły? Aktualnie fotowoltaika na dachu 3.2 kw, więc raczej w sam raz na prąd bytowy, oczywiście opcja rozbudowy na gruncie wchodzi w grę. #pompaciepla #ekogroszek
  • 2
  • Odpowiedz
Jeżeli tylko jako system wspomagający, to myślę że pompa do 10-15 tysięcy to rozsądne rozwiązanie. Fotowoltaika możliwe że będzie wchodziła w grę rozbudowa do 9.99, lub powyżej, ale tutaj jeszcze do końca nie jest podjęta decyzja, bo jednak po za sezonem letnim napięcie w sieci mocno rośnie i zdarza się że się falownik wyłącza, latem jako że odbiorców więcej w okolicy to problemu nie ma. Przejście z pieca na pompę, jako jedyne
  • Odpowiedz