Wpis z mikrobloga

Wsparcia nie ma nawet dla dzieci skotłowanych po pandemii. Nie ma kim tego robić i gdzie. Tu nie wystarczy pogaduszka z jakimś psychologiem. PTSD wymaga dużo czasu do wyprostowania. Taka Pani się nie ogarnie. Na oddział się kwalifikuje farmakologia i terapia. Oddziały są zapchane więc pojawia się duży problem. Fachowców się nie wyczaruje. Prawda jest taka że przed uchodźcami był duży problem. Nie ma opcji aby otrzymali wsparcie w tym zakresie. Po
  • Odpowiedz
@pogop: u moich znajomych jak drugiego dnia pobytu przyjechała straż pożarna z rzeczami ze zbiórki to się dziewczyna i dwójka dzieci pochowała pod stół i do szaf. Masakra co Ci ludzie przeszli.
  • Odpowiedz
@Fraagles: to co ci ludzie nigdy nigdzie nie wyjeżdżali? ja się tułam od lat i jakbym wszystko stracił i miał gdzieś jechać to jadę i gitówa. Tylko żal straconych pieniążków na kąkuter i ubrania by mi było.
  • Odpowiedz
@mistyk-gehenny: wiesz, nie wiem. Wiem, że są z okolic Charkowa i po angielsku nikt nie rozmawia. Są tam jeszcze dwie kobiety. Podejrzewam, że byli przerażeni hałasem starego wozu strażackiego i może czarnych mundurów strażaków
  • Odpowiedz
@mistyk-gehenny:
Aha, tak, na pewno byłbyś dalej taki spokojny i opanowany, ze świetnym humorkiem, jakbyś musiał uciekać przed wojną do obcego kraju, gdzie będziesz miał problem nawet z tym, żeby się z kimś dogadać XD

Słyszałeś kiedyś taki cytat: "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz