Wpis z mikrobloga

Jestem przerażony gdy widzę w gorących wpisy nakłaniające do wojny NATO z Rosją, nie mówiąc o organizowaniu sondażów ile osób jet gotowych walczyć. Chcecie na terenie Polski mieć Ukrainę i bombardowanie osiedli? Zastanówcie się czy nie jesteście ofiarami propagandy, która musi mieć poparcie wśród ludności żeby dołączyć do wojny.
#wojna #rosja #ukraina
  • 88
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Rosja nie jest tak silna jak wszyscy myśleli ale nie jest też tak słaba jak mireczki uważają i opieram to na rozmowach specjalistów a nie na moim zdaniu. Polska jest gorzej przygotowana do wojny niż Ukraina i my byśmy padli w kilka dni zanim NATO by przysłało wojsko. Pomoc na Ukrainie tak, ale włączanie się w wojnę nie.
  • Odpowiedz
@atencjon: Wiesz, myślę że jeśli NATO będzie chciało się zaangażować w konflikt, to będzie miało gdzieś moją opinię, Twoją, czy Wykopu xD

"Rosja po tak dużych stratach potrzebuje kilka lat na odbudowę. I nawet jakby miała zaatakować to za 5 lat co najmniej. Lepiej się dozbroić niż teraz wchodzić".


Rozwój armii to lata pracy, szkoleń, miliardy dolarów. Ukraina też potroiła swoją armię od aneksji Krymu przez Rosję - jakoś nie widzę,
  • Odpowiedz
NATO powinno wciąż wysyłać broń na Ukrainę. W naszym interesie jest to, aby Rosja poniosła jak największe straty, a najlepiej przegrała.

@wigr: 100% racji, pomagać ale bez wojny na naszym terenie.
  • Odpowiedz
@atencjon:
Jeśli nastawienie rosyjskie nie zmieni się w kilka miesięcy nie powinniśmy czekać aż nas zaatakują. Powinniśmy zaatakować pierwsi i zaryzykować III wojnę światową. A przynajmniej realistycznie tym zagrozić zamiast z góry mówić "łeee nie bendziemy się bronić bo się boimy".
  • Odpowiedz
@Gusmag: Lub Rosjanie byliby od tego momentu równie zmotywowani co Ukraińcy, walczyli by na własnym znajomym terenie i w takim przypadku Chiny nie miałyby oporów przed wsparciem Rosji w ramach zabezpieczania granicy północnej przed sojusznikami Tajwanu. Ludzie, rozsądku trochę. Mi też się to co wydarzyło na Ukrainie nie podoba, ale Rosjanie to ten sam rdzeń co Ukraińcy. Zdobywanie Moskwy przez NATO to byłyby dziesiątki tysiecy martwych po obu stronach. Taki Kijów
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: nie powinnismy atakowac tylko wykonczyc gospodarczo i finansowo rosje i oligarchow oraz ruską spolecznosc. Dzieki temu beda tak #!$%@? ze wszyscy beda chcieli zabic putina i problem sam sie rozwiaze.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Jesteś zbyt dużym oprymistą. Dzisaj w gorących była analiza nastrojów ludzi w Rosji i oni tam prowadza rózne akcje i promowanie znaku "Z". Rosjanie by z widłami lecieli na żołnierzy NATO jak w 2 WŚ. Są przeżarci przez propagandę.
  • Odpowiedz
@atencjon: żeby nie mieć na terenie Polski tego co sie dzieje na Ukrainie należy skończyć z onucami w tej chwili, a nie czekać, aż sie odbudują i przyciągną wojska nad nasze granice ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Wiesz, myślę że jeśli NATO będzie chciało się zaangażować w konflikt, to będzie miało gdzieś moją opinię, Twoją, czy Wykopu xD


@aircod: Bez poparcia opini publicznej nie zaatakują. Na zachodzie jest to bardzo istotne. Teraz mam wrażenie, że szykuje się pod to opinie lub to jest przypadek. Zobacz jak Ukraina usilnie próbuje wciągnąć NATO do wojny. Rozumiem to bo na ich miejscu zrobił bym to samo, nie mają wyjścia. Pomagać bronią
  • Odpowiedz
@atencjon: Nie zdajesz sobie sprawy że Rosja może zaatakować każdy kraj niesprowokowana. Trzeba w nią Rosję walić póki są związani na Ukrainie a nie siedzieć cicho z nadzieją że może łaskawie nie raczą nas zaatakować. Po co dać im czas na przegrupowanie, odbudowę sił i przygotowanie inwazji?
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: zadzialaja moze nie na samego putina ale na oligarchow i ludzi. I w koncu szala goryczy sie przeleje. Zobacz ze jednemu zabrali juz jacht o wartosci 600mln dolarow! I wszyscy teraz staja sie powoli bankrutami. Jeden wyznaczyl jest milion dolarow za glowe putina i ma ja zwiekszyc do miliarda dolarow. Trzeba spokojnie czekac, w komcu go ktos #!$%@? albo bedzie zyl w bunkrze do konca zycia.
  • Odpowiedz