Wpis z mikrobloga

@radziuxd: dzisiaj zatankowałem do pełna za 6.19. ciekawe czy przed górką czy za górką. tak czy siak - nie chcę stać w kolejkach potem, a starczy mi na 3 tygodnie. mówiłem kilka tygodni temu że obniżą vat i dopieroli się potem takie ceny na rafinerii że odbiją sobie - ale przecież rzont obniżył! tylko ceny rosną niewspółmiernie do czasu i kosztów baryłki ale #!$%@? tam..
dobrze że mamy teraz pogląd jak
@ShpxLbh: To też nie do końca tak. Rząd w dobie inflacji nie powinien ruszać podatków bo pogorszy to fakt, jednak mamy za wschodnia granicą wojnę która na rynkach światowych robi dym. Ropa była 115 prawie za baryłkę + złoty jest zajebiście stabilny gdzie Euro i Dolar jest w zajebiście wysokiej cenie.
Jest możliwe że 10 przekroczymy za litr.
Czyli po powrocie do 23% VATu diesel byłby za ~7,44, a 95'ka za ~7,15. Czy sceny pod koniec lipca na stacjach paliw będą przypominały walkę o karpia w Lidlu? A może ktoś z rodziny rządzących ma fabryka kanistrów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Clefairy nic do rzeczy to nie ma. W Niemczech tak samo z dnia na dzień podwyżki po 20 centów. Dzisiaj diesel 1,95 czyli ponad 9zl, a pamiętam że w 2020 na jesieni cena paliwa w Polsce i w Niemczech po przeliczeniu podobna była