Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie proszę prostemu chłopowi, bo prosty chłop nie rozumie.
https://twitter.com/elonmusk/status/1496252264171941888

Na jakiej zasadzie to wszystko będzie ogarniane przez metamaska? I co, jak zapomnę hasła do metamaska to tak jakby mi ktoś internet odłączył i dupa mogę siedzieć tak sobie przed monitorem? xD Jak to w praktyce miałoby wyglądać w tym web3.0? Czy już web3.0 można powiedzieć że istnieje, czy że istnieje ale nie jest w pełni rozwinięte? Jak poczuć na własnym doświadczeniu użycie web3.0 albo odczucie płynące z bycia w niej?

Czy to networking poprzez nft? Czy to zarabianie poprzez VR?

W początkach internetu mogłem tylko czytać. Ok, łapię stronki tekstowe i informacje, bez multimediów.
Teraźniejszy internet - rozwinięty YouTube w mnóstwem twórców i możliwość takiej pracy jeśli się przebijesz, możliwość tworzenia contentu - social media wszelkiego rodzaju. Można zapisywać siebie w internecie. Można płacić poprzez internet - można wkładać coś od siebie. Można odcisnąć swój wkład, w rozwój internetu. Można używać wkładu włożonego przez innych.
Co jest następnym punktem. Można zapisać siebie w internecie? Można posiadać część świata wirtualnego? Czy jak ktoś posiada bank internetowy typu Revolut to czy on już jest w 3.0? O co w tym tak naprawdę chodzi?

No emails, no login names, no ads, no cookies, no tracking, no passwords.

Instead: public blockchains, everything managed by your crypto wallet, self-custody (99% of humans are bad at it), decentralisation, governance by the users using tokens.

web1= read

web2= write

web3= own


#nft #kryptowaluty #web3 #internet #technologia #komputery #przyszlosc
Pobierz
źródło: comment_1646337712B1qlZbLzPmIGvpClAcicXy.jpg
  • 8
@interpenetrate: Nie.
Web3 zasadza się na użyciu krypto i blokchcaina, a korzystanie z tego świadomie wymaga wiedzy i ogromnego zaangażowania.
Jest sporo firm oczywiście które robi to wszystko za ciebie, ale wtedy wracamy do zcentralizowanego modelu który niczym się nie różni od web2.