Wpis z mikrobloga

Znalazłem bardzo ciekawy wywiad z rosyjskim miliarderem mieszkającym na zachodzie - Siergiejem Pugaczewem, który był w przeszłości w tzw. "wewnętrznym kręgu" putina. Sam wywiad jest zatytułowany trochę po click-baitowemu, bo "Przyjaciel putina...cośtam", ale już na samym wstępie Pugaczew mówi, że nigdy się z putinem nie przyjaźnił, a był jego bliskim współpracownikiem i w związku z tym dobrze go zna.
Niestety po rosyjsku, więc oglądałem z yotubowym tłumaczeniem (czyli wszystkiego nie zrozumiałem, bo wiadomo że ta maszynka nie tłumaczy idealnie).
Jak ktoś zna rosyjski i ma trochę wolnego czasu, to byłoby super gdyby się podjął przetłumaczenia.

Istotne wątki:
*Czy putin jest w stanie użyć broni nuklearnej?
Nie. Nawet gdyby chciał (co Pugaczejew nawet ewentualnie dopuszcza), to mu na to nie pozwolą, bo cały ten ciąg decyzyjny od Szojgu (minister "obrony"), przez wszystkich generałów wie że byłby to ich koniec i koniec Rosji. Więc putin może sobie straszyć, ale w rzeczywistości są to puste słowa.
*Czy zachód zniszczy rosyjską gospodarkę sankcjami?
Już zniszczył.
*Czy Rosjanie wyjdą na ulice?
Nie. Będą przymierać głodem, ale masowo nie wyjdą.
*Czy putin utrzyma władzę?
Nie. Ludzie z bliskiego kręgu putina, którzy jeszcze chwile temu bali się o nim powiedzieć złe słowo przez telefon, teraz krytykują go wprost. Jeżeli dobrze połączyłem to automatyczne tłumaczenie, to powiedział, że jego bliscy współpracownicy nazywają go tak jak ludzie na placach Ukrainy (ale tego zdania nie jestem pewien).
Dojdzie zatem do przewrotu pałacowego. Może być łagodny, ale może być szorstki, zależy od różnych okoliczności.
*Czy putin strzeli sobie w łeb jak Hitler?
Nie. Putin (z wielkiej, bo zaczynam zdanie) jest tchórzem i nie ma honoru. Nie zastrzeli się, jak by to zrobił wojskowy.
*Kto obejmie władzę po nim?
Jak zawsze w Rosji, ktoś z Kremla. Pugaczew stawia na kogoś z kręgu Miedwiedjewa (ale nie samego Miedweidjewa jeśli dobrze zrozumiałem).
*Czy putinowcy zdobędą Kijów?
Trudno powiedzieć, ale patrząc na determinację Ukraińców, uważa że nie.
*Czy Ukraina wygra wojnę?
Tak.
Na koniec powiedział jeszcze "Slawa Ukrainie", a prowadzący wywiad odpowiedział "Gierojom Slawa".
https://www.youtube.com/watch?v=THk6mpNI_a4&t=0s
#ukraina #rosja #wojna
llllllll - Znalazłem bardzo ciekawy wywiad z rosyjskim miliarderem mieszkającym na za...

źródło: comment_1646246890kUquAN5p136swRbeaXl2jG.jpg

Pobierz
  • 28