Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Oni serio w MPK i PKP nie weryfikują po pieczątce daty wjazdu? Ci Ukraińcy co sobie przyjechali 4 lata temu i tu mieszkają też będą jeździć za darmo do 25 marca? Bo już latają po grupach na FB jakieś posty od ukraińców, co tu mieszkają i się cieszą, że jeżdżą za free?

I nie nie jestem onucą nie płaczcie, po prostu jedna rzecz wydawać nasze podatki na miesiąc darmowych przejazdów dla faktycznie potrzebujących uchodźców, a co innego dla Ukraińców, co sobie mieszkają tu 3 lata i mają kartę stałego pobytu, a i tak pokażą paszport i cyk? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@Tfor: Ukraińcy którzy tu mieszkają też jeżdżą po swoje rodziny, znajomych, przyjaciół, aż na Ukrainę i potem wracają razem, albo jadą im pomagać na granicy, odebrać i zawieźć do siebie. Zresztą darmo to uczciwa cena za publiczną komunikację, ja bym ją zaorał we wszystkich miastach, ale to tak na marginesie xD
@Tfor: ale oni to robią bo chcą pomagać, a dla Ukraińców to konieczność. Nic się nie stanie tym rozpadającym bydlęcym wagonom jeśli przez kilka dni pojeżdżą za darmo ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tfor: mam dziewczynę z Ukrainy, tak, jeździ za darmo. Za to wydaliśmy prawie wszystkie oszczędności na pomoc. Zaraz jedziemy do znajomej, która przyjęła 6 osób zawieźć jedzenie.
@Tfor: to i tak tymczasowe rozwiązanie więc miasta nie bedą aż tak stratne. Najważniejsze żeby wprowadzić to szybko i żeby nie było nieprzyjemności wobec tych co uciekają